plaża

i

Autor: 12019/Pixabay.com

Wybierasz się na urlop nad polskim morze? Worek pieniędzy może okazać się niezbędny!

2021-06-28 9:02

Tegoroczne wakacje będą wyjątkowo drogie. Z powodu pandemii wyjazdy zagraniczne są mocno utrudnione, dlatego szczecinianie masowo wyjadą do polskich kurortów. Musimy jednak przygotować się na kilka niemiłych niespodzianek - mówi Katarzyna Michalska, doradca gospodarczy.

Nad morzem co roku zaskakuje nas jak zwykle pogoda, ale w tym roku również będą nas zaskakiwać ceny. Wszystko bardzo podrożało, ponieważ branża turystyczna próbuje odrobić straty, które ponieśli, kiedy byli zamknięci. Podwyższają więc nie tylko ceny jedzenia, ale także zakwaterowania. Więcej zapłacimy także za sam transport, ponieważ ceny paliw również poszybowały w górę. 

W tym roku ceny mogą być przerażające.

Te paragony grozy, które widzimy w mediach społecznościowych i na których widnieją ceny: 17 zł za frytki czy za gałkę loda czasami nawet 7 zł. W zeszłym roku te ceny były o połowę mniejsze! - kontynuuje Michalska. 

Wg ekspertów w tym roku zdecydowanie bardziej opłacalny jest wyjazd za granicę. Szczegółowe informacje na temat warunków wjazdu do poszczególnych krajów znajdziecie na stronie gov.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

"Ale urwał!" - co wiesz o hicie Internetu ze Szczecina?

Pytanie 1 z 7
Dokończ wypowiedź: "Ale urwał! Ale to było..."
Pół roku "torowej rewolucji" w centrum Szczecina
Źródło: Wybierasz się na urlop nad polskim morze? Worek pieniędzy może okazać się niezbędny!