Aplikacja Arrels - zainstaluj i pomóż dotrzeć do osób bezdomnych w Gdańsku

i

Autor: gdansk.pl

Aplikacja Arrels - zainstaluj i pomóż dotrzeć do osób bezdomnych w Gdańsku

2021-11-16 10:19

Rusza II edycja kampanii społecznej „Klikasz w wirtualu i pomagasz w realu. Pomóż nam odnaleźć bezdomnych”. Jej celem jest niesienie pomocy osobom w kryzysie bezdomności, które funkcjonują w przestrzeni ulicznej, a środkiem do jego realizacji - bezpłatna aplikacja Arrels, dzięki której każdy łatwo może pomóc zlokalizować osobę potrzebującą pomocy.

Kampanię realizuje Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie we współpracy z Urzędem Miejskim w Gdańsku i Fundacją Arrels.

Już od 16 listopada, przez dwa tygodnie, Towarzystwo zachęcać będzie mieszkańców Gdańska do przyłączenia się do akcji pomocy osobom w kryzysie bezdomności, których w mieście jest około tysiąca. Za pośrednictwem plakatów na przystankach, informacji w komunikacji miejskiej, w urzędzie miejskim, a także w social mediach, gdańszczanie będą zachęcani do dwóch kliknięć. Pierwsze z nich pozwoli pobrać darmową aplikację ze sklepu Google w smartfonie lub za pomocą kodu znajdującego się na plakacie.

Dzięki drugiemu kliknięciu, użytkownik aplikacji będzie mógł zgłosić lokalizację osoby bezdomnej potrzebującej pomocy i podstawowe dane na jej temat. Informacja o miejscu pobytu, płci, przybliżonym wieku czy posiadanym zwierzęciu natychmiast otrzyma zespół streetworkerów Towarzystwa, którzy otoczą taką osobę opieką.

Pomysłodawcą i twórcą aplikacji Arrels jest Ferran Busquets z Barcelony, który pod egidą Fundacji Arrels niesie pomoc osobom mieszkającym na hiszpańskich ulicach. Teraz aplikacja dostępna dla urządzeń z systemem Android i IOS umożliwia także skuteczny przepływ informacji o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy i wsparcia w gdańskich placówkach Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

"Okres jesienno-zimowy to dla bezdomnych najtrudniejszy czas, w którym każda minuta może zaważyć o ich zdrowiu i życiu. Wykluczenie społeczne powoduje, że takim osobom pomaga się mniej chętnie, a nawet jeśli pojawi się chęć pomocy, to czas, w którym ma to miejsce nie zawsze jest sprzymierzeńcem"

- tłumaczy Dagmara Rybicka, rzecznik prasowy Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. -

Kampania społeczna Arrels potrwa do 30 listopada br. Szczegóły dostępne będą na stronie internetowej i profilu facebookowym Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie.

Bezdomny poprosił o bułkę, dał mu mieszkanie, jedzenie i opiekę
Źródło: Aplikacja Arrels - zainstaluj i pomóż dotrzeć do osób bezdomnych w Gdańsku