Sopoteka - zbiórka

i

Autor: Dominika Bakura

Bank Żywności rusza ze zbiórką na rzecz Ukrainy. Jednym z punktów – Sopoteka

2022-02-28 14:04

Konserwy, batony energetyczne, owsianki i napoje. Trójmiejski Bank Żywności ruszył ze specjalną zbiórką jedzenia, które następnie, w formie paczek trafi do uchodźców z Ukrainy. Punktów zbiórkowych jest w całym Trójmieście ponad 30. My odwiedziliśmy Sopotekę, gdzie pierwsze dary mieszkańcy przynosili już w piątek.

- Przytaszczyłem dwa wielkie kartony. Zbieraliśmy z kilkoma znajomymi. Jeśli nie możemy pomóc na froncie, to pomóżmy w sposób humanitarny - mówi gdańszczanin.

- Ja na razie przyszłam zapytać co potrzeba. Mogę pójść do apteki, kupić jakieś leki. A po wszystkim idę do sąsiadki, która przyjmuje dziś rodzinę z Ukrainy. Mam dla nich pościele, koce - dodaje sopocianka.  

W Sopotece punkt zbiórki działa od poniedziałku. - Jednak tak naprawdę już w piątek ludzie przynosili do nas różne dary. Ponadto, zdecydowaliśmy, że choć nasza biblioteka działa od godziny 09:00, teraz paczki będziemy przyjmować od 07:30. Tak, by każdy, przed pracą zdążył do nas zajrzeć - mówi Marcin Wiktor, wicedyrektor placówki.

W Sopotece działa nie tylko punkt zbiórki związany z Bankiem Żywności. Mieszkańcy oprócz jedzenia mogą przynosić też inne przedmioty.

- Zachęcamy do przynoszenia elektroniki. Power banki, latarki. Wiemy, że to wszystko na pewno się przyda - zaznacza Paulina Stępień z Sopoteki. - Potrzebne są też karimaty, śpiwory. Zaznaczamy jednak, że wszystko musi być nowe lub czyste, wyprane - dodaje Stępień.

A lista wszystkich punktów, gdzie trwa organizowana przez Bank Żywności zbiórka dostępna jest na stronie www.bztrojmiasto.pl. 

Źródło: Bank Żywności rusza ze zbiórką na rzecz Ukrainy. Jednym z punktów – Sopoteka