Biblioteka ze zjeżdżalnią! Otwarcie – w Mikołajki

2022-11-25 15:41 Dominika Bakura
Zjeżdżalnia
Autor: Kamil Złoch

Tutaj musicie przygotować się na szybką jazdę! W nowej bibliotece przy ulicy Łowickiej w Gdyni, oprócz schodów, dostępna będzie także... zjeżdżalnia. Z rury, która połączy dwa piętra, będzie mógł skorzystać każdy - mały i duży czytelnik.

- Zjeżdżalnia łączy strefę „dla dorosłych” z wypożyczalnią dla dzieci. Może więc z niej korzystać każdy. Nie ma limitu wieku - mówi Natalia Gromow, dyrektor Biblioteki Gdynia. - Architekt, z którym współpracowaliśmy mógł „poszaleć” i naprawdę stworzyć tutaj niezwykłe, niespotykane w bibliotece formy. To na pewno przyciągnie do nas jeszcze więcej osób - dodaje Gromow.

Oprócz zjeżdżalni, mieszkańcy będą mogli skorzystać także z tzw. czytelni pod chmurką.

- Na tyłach obiektu znalazło się miejsce, które można wykorzystać na potrzeby letniej biblioteki. Będziemy mogli się tam rozsiąść na pufach, leżakach. Na każdego czekać będzie kawa czy herbata - zaznacza Gromow.

W budynku, obok kilkunastu tysięcy książek pojawi się też oferta multimedialna.

- Będzie można pograć w gry komputerowe i posłuchać audiobooków. Przygotowaliśmy taką jaskinię gamingu. Na miejscu będzie można też „wypożyczyć” laptopa; przygotowaliśmy wiele miejsc do pracy - podkreśla dyrektor Biblioteki Gdynia.

Otwarcie nowej biblioteki zaplanowano na 6 grudnia o godzinie 12:00. 

Źródło: Biblioteka ze zjeżdżalnią! Otwarcie – w Mikołajki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany