Coraz więcej uczniów na kwarantannie. Będzie powrót do nauki zdalnej?

2022-01-24 13:33 Dominika Bakura
Dzieci ZAPOMINAJĄ o życiu przed pandemią. Myśli, że maseczki były zawsze
Autor: SHUTTERSTOCK Dzieci ZAPOMINAJĄ o życiu przed pandemią. "Myśli, że maseczki były zawsze"

Z dnia na dzień przybywa uczniów, którzy znów uczą się przez Internet. Jak wynika z danych Ministerstwa Edukacji i Nauki - w Polsce zdalnie lub hybrydowo działa już ponad 4 tys. placówek. – W Gdańsku również widzimy tendencję wzrostową – mówi Patryk Rosiński z gdańskiego magistratu.

– W poniedziałek, 17 stycznia na kwarantannie przebywało prawie 3 tys. uczniów. W piątek, 21 stycznia, było już ich 11 tysięcy – tłumaczy Patryk Rosiński.

Coraz więcej zakażeń koronawirusem odnotowuje się także wśród gdyńskich uczniów.

– Sytuacja bardzo dynamiczna – dodaje Bartłomiej Przybyciel, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gdyni. – W Gdyni na chwilę obecną ponad 300 oddziałów przebywa na nauce zdalnej, ale liczba ta cały czas rośnie. Co chwilę, przychodzą nowe maile, w których dyrektorzy informują o kolejnych przypadkach zakażenia – dodaje Przybyciel.

Minister Przemysław Czarnek 20 stycznia stwierdził, że na razie nie jest planowane przywrócenie zdalnego nauczania. – Na ten moment, bo sytuacja może zmienić się z godziny na godzinę i z dnia na dzień, nie podejmujemy żadnych innych decyzji odnośnie szkół – oświadczył.

A w poniedziałek Polsce odnotowano prawie 30 tys. nowych zakażeń koronawirusem. 

Źródło: Coraz więcej uczniów na kwarantannie. Będzie powrót do nauki zdalnej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany