Lekkoatletyka

i

Autor: annca/CC0/pixabay.com

Czterotorowa bieżnia i stanowiska do skoku wzwyż. W Gdańsku powstaje Centrum Rozgrzewkowe

2021-05-27 7:29

Czterotorowa bieżnia i stanowiska do skoku wzwyż i rzutu kulą. W najbliższych dniach Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosi przetarg na budowę centrum rozgrzewkowego na terenie Młodzieżowego Centrum Sportowego przy al. Grunwaldzkiej. Prace mają potrwać 4 miesiące od daty podpisania umowy.

Strefa rozgrzewkowa powstanie na niezagospodarowanych terenie przy stadionie lekkoatletycznym.

"W ramach zadania wybudowana zostanie 4-torowa bieżnia prosta o długości 100 m. Ponadto powstanie jedno stanowisko do skoku wzwyż, rzutu kulą  oraz dwie skocznie jednościeżkowe do skoku w dal i trójskoku. Teren zostanie częściowo ogrodzony i zyska elementy tzw. małej architektury."

– mówi Aneta Niezgoda z DRMG.

Prace mają potrwać 4 miesiące od daty podpisania umowy.

Przypomnijmy - Centrum Sportu Młodzieżowego GOKF w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej zostało wybudowane w 2016 r. Powstało wówczas boisko do gry w piłkę nożną, a także boisko treningowe, 8-torowa bieżnia okrężna oraz bieżnia prosta.

"Arena wyposażona jest także w urządzenia lekkoatletyczne, rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, dyskiem i młotem, skocznie do skoku wzwyż, o tyczce, do skoku w dal oraz trójskoku. W ramach zadania wykonane zostały także trybuny dla publiczności oraz niezbędna infrastruktura towarzysząca."

Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 12 mln złotych. 

Jurek Owsiak zaprasza do Muzeum Rocka!
Źródło: Czterotorowa bieżnia i stanowiska do skoku wzwyż. W Gdańsku powstaje Centrum Rozgrzewkowe