Reduta dzik

i

Autor: DRMG

Cztery ulice Dolnego Miasta w Gdańsku przejdą kompleksową renowację

2022-02-05 10:00

Kolejne drogi na Dolnym Mieście w Gdańsku odzyskają historyczny wygląd! Urzędnicy zapowiedzieli kompleksową modernizację czterech ulic: Chłodnej, Sempołowskiej, Królikarnia i Reduta Dzik. Oprócz położenia nowej nawierzchni i chodników zrealizowany zostanie też szereg innych prac.

- Pojawi się także stylizowane oświetlenie i ławki, ale także przebudowa obejmie sieci podziemne. W ramach prac zostanie wymieniona sieć gazowa, wodociągowa, sanitarna. Wykonane zostanie także odwodnienie, a na ulicy Reduta Dzik przewidziano również nasadzenia nowych drzew - mówi Agnieszka Zakrzacka z dyrekcji rozbudowy miasta Gdańska, która właśnie ogłosiła postępowanie przetargowe. Wykonawcę robót powinniśmy poznać w marcu.

- Tutaj myślę, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, od momentu poznania wykonawców do podpisania umowy to mamy okres około dwóch miesięcy. Także prace mogłyby się rozpocząć mniej więcej w połowie roku. Zakładany harmonogram na wykonanie tych robót to jest mniej więcej 12 miesięcy - dodaje urzędniczka.

Planowany remont to kolejny krok w stronę rewitalizacji tej części Gdańska. Jednocześnie lada moment zakończy się modernizacja ulic Przyokopowej, Polnej i Wierzbowej.

Źródło: Cztery ulice Dolnego Miasta w Gdańsku przejdą kompleksową renowację