W Gdańsku darmowe porady prawne świadczone były już także w przeszłości

i

Autor: pixabay.com W Gdańsku darmowe porady prawne świadczone były już także w przeszłości

Darmowe porady prawne w Gdańsku. Pomoc dla osób w trudnej sytuacji finansowej

2021-01-05 11:21

W Gdańsku po raz kolejny można skorzystać z darmowej porady prawnej. Dziewięć punktów świadczących pomoc prawną prowadzi gdański Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, dziesięć - organizacje pozarządowe na terenie miasta. Są one konieczne szczególnie w obecnej sytuacji.

Czym jeździ Ronaldo, a czym Lewandowski? | ESKA XD - Prosto z salonu #12

W Gdańsku można skorzystać z darmowej porady prawnej. W czasie epidemii są one świadczone telefonicznie oraz poprzez email. Specjaliści podpowiadają potrzebującym, jak poradzić sobie w rozmaitych, życiowych kłopotach W przypadku poradnictwa obywatelskiego działania są szczególnie zindywidualizowane i zmierzają do podniesienia świadomości prawnej potrzebującej mieszkanki lub mieszkańca.

- Adwokaci najczęściej zajmują się sprawami dotyczącymi kwestii finansowych - mówi Sylwia Ressel z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Posłuchaj:

Posłuchaj jakie porady udzielane są w Gdańsku za darmo:

Prawnicy udzielają konsultacji np. w przypadku zagrożenia utratą pracy, podpowiadają jak uzyskać wsparcie finansowe w ramach tzw. tarcz antykryzysowych. Pomagają prawnie osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, które nie zatrudniały pracowników w ciągu ostatniego roku.

W ramach oferty punktów MOPR i organizacji pozarządowych jest też pomoc w sporządzeniu pism urzędowych, wszczynających postępowanie sądowe czy zwalniających z kosztów sądowych.

- Oferta skierowana jest głównie do osób, które znalazły się w gorszej sytuacji finansowej - dodaje Ressel. Posłuchaj:

Posłuchaj kto może skorzystać z darmowej porady prawnej:

Zapisy możliwe są w dni powszednie w godz. od 10.00 do 14.00 pod numerem tel. 58 342 31 88 lub poprzez email: [email protected].

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?
Źródło: Darmowe porady prawne w Gdańsku. Pomoc dla osób w trudnej sytuacji finansowej