OtuliMY

i

Autor: Stowarzyszenie Waga

Dziergają na drutach by pomóc bezdomnym i uchodźcom

2021-10-30 13:00

Tu przydadzą się druty i włóczka, bo dziergane są czapki oraz koce dla bezdomnych i uchodźców. W Gdańsku ruszyła właśnie akcja OtuliMY organizowana przez Stowarzyszenie Waga, stowarzyszenie twórczego rozwoju Dynamo i punkt charytatywny Dary. Dołączyć może każdy.

- Naszym celem jest pomoc na różnych polach. Planujemy wykonać koce patchworkowe i czapki. Nie chcemy narzucać żadnych wzorów, rozmiarów, ani kolorystki, ponieważ osoby potrzebujące to zarówno kobiety, mężczyźni jak i dzieci. Od organizacji charytatywnych słyszeliśmy, że potrzeby są ogromne i przyda się każda ilość - mówi Magda Paszkowska ze stowarzyszenia Waga.

Do określonych punktów można przynosić włóczki, druty i szydełka. Pomoc przyda się również przy dzierganiu - w tym celu odbędą się specjalne zajęcia.

- Każda z uczestniczek i uczestników otrzyma od nas ulotkę-szablon oraz potrzebne do ich przygotowania materiały. W siedzibie Wagi planujemy warsztaty rękodzieła, podczas których chętne osoby będą mogły nauczyć się robić czapki na drutach, albo na szydełku, nauczyć się robić elementy koca patchworkowego czy zszywać te elementy w jedną całość - dodaje Magda Paszkowska.

Dla osób dziergających w domu, w serwisie YouTube udostępniono filmy instruktażowe. Wydzierganą odzież będzie można również zakupić, a dochód z jej sprzedaży trafi do osób potrzebujących.

Źródło: Dziergają na drutach by pomóc bezdomnym i uchodźcom