Fetor z Szadółek znów uciążliwy! Powodem – przerwa świąteczna

2021-01-04 8:00 Dominika Bakura
Wysypisko znajduje się na ul. Łubuszan
Autor: pixabay Wysypisko znajduje się na ul. Łubuszan

Fetor z Szadółek - znów uciążliwy! Jak informują nasi słuchacze - w ostatnich dniach zapachy płynące z gdańskiego wysypiska nasiliły się. Przy porządniejszym wietrze - nieprzyjemny zapach odczuwali nawet mieszkańcy dzielnicy Osowa.

– Tutaj czasami naprawdę czuć. Ostatecznie mogę się cieszyć, że noszę maskę – mówi jedna z mieszkanek dzielnicy. – Prawdziwy fetor z Szadółek odczuwa się dopiero na wysokości np. Kowal. U nas bardziej śmierdzi gnojówką, którą tutaj ludzie wyrzucają na pole – dodaje druga z pań. 

Fetor z Szadółek znów uciążliwy. Posłuchaj:

Powodem nasilenia nieprzyjemnych zapachów może być okres świąteczny. – Gospodarowanie odpadami to pewien cykl. Dłuższe przerwy zaburzają go – tłumaczy Monika Łapińska-Kopiejć z Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.

Przedstawiciele zakładu podkreślają, że obecnie trwa zintensyfikowany odbiór odpadów z przydomowych altan. – Teraz tą zwiększoną ilość odpadów musimy jak najszybciej zagospodarować w instalacjach, a jednocześnie należy przeprowadzić procesy na odpadach znajdujących się już na terenie zakładu. To wszystko przekłada się na zwiększoną odczuwalność – dodaje Monika Łapińka-Kopiejć.  

Uciążliwe zapachy mają całkowicie zakończyć się wraz oddaniem do użytku spalarni śmieci. Ta ma być gotowa do 2023 r.

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?
Źródło: Fetor z Szadółek znów uciążliwy! Powodem – przerwa świąteczna
Nasi Partnerzy polecają