Osiedle Meksyk

i

Autor: Karolina Misztal - Świderska

Figowa, Kaktusowa lub do Kasi. Gdynianie wymyślą nazwę dla nowej ulicy

2021-11-03 10:59

Tym razem zadecydują mieszkańcy! A chodzi o nazwę nowej ulicy, która powstaje na gdyńskim Meksyku i połączy ulicę Hutniczą z dworcem kolejowym Gdynia Chylonia. Gdynianie swoje propozycje mogą składać do 30 listopada. A pierwsze pomysły to: Figowa, Kaktusowa czy do Kasi.

Między 2 a 30 listopada każda mieszkanka i każdy mieszkaniec Gdyni, nie tylko osiedla Meksyk, mogą zaproponować nazwę nowej ulicy. Można to zrobić za pośrednictwem Gdyńskiej Platformy Dialogu. Mieszkańcy osiedla Meksyk znajdą w swoich skrzynkach pocztowych ankiety w formie papierowej, które będą mogli wypełnić i oddać w punkcie konsultacyjnym Gdyni OdNowa, działającym w sąsiedztwie siedziby straży pożarnej. Po zakończeniu konsultacji ich wyniki zostaną zebrane i przekazane Komisji Samorządności Lokalnej i Bezpieczeństwa Rady Miasta Gdyni, która zarekomenduje nazwę nowej ulicy – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

Rewitalizacja osiedla Meksyk w Chyloni trwa od maja. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku.

– Powstaje pętla autobusowa i parkingiem park&ride, budowanymi przy dworcu SKM Gdynia Chylonia. Dodatkowo, budowana jest także kanalizacja deszczowa, bowiem zalewanie posesji było tutaj największym problemem – dodaje Michał Guć.

Całość prac rewitalizacyjnych w tej części Chyloni będzie kosztować Gdynię 10 milionów złotych. 

Sedno Sprawy - Piotr Muller
Źródło: Figowa, Kaktusowa lub do Kasi. Gdynianie wymyślą nazwę dla nowej ulicy