Apartament na wodzie

i

Autor: InVilla

Futurystyczny apartament na wodzie stanął w Gdańsku na Motławie

2022-02-14 18:00

Jest ultralekki, stoi na wodzie, a wykonany jest z tych samych materiałów, co rakiety kosmiczne! Do sprzedaży trafił właśnie pierwszy w Gdańsku pływający apartament. Obecnie nieruchomość znajduje się na Motławie przy Kamiennej Grobli, ale w prosty sposób można ją przenieść w dowolne inne miejsce.

- Ten obiekt nie pływa, tylko unosi się jak listek na wodzie. Jest całkowicie niezatapialny, niezniszczalny, jeśli chodzi o warunki pogodowe, całkowicie niewrażliwy, jeśli chodzi o temperaturę. Jest zbudowany z trzech modułów. Do postawienia go na wodzie wystarczy przywieźć każdy moduł na przyczepie tira i zmontować. Aby ten obiekt powstał, wystarczyły dwa dni - mówi Agnieszka Pawlikowska, specjalistka do spraw nieruchomości w sopockim biurze, które sprzedaje dom.

Apartament ma 80 m2. Składa się z salonu połączonego z jadalnią i kuchnią, sypialni i łazienki. W jednym z rogów wewnątrz budynku zamontowane są schody na dach. Wyposażony jest też we własną biooczyszczalnię ścieków.

- Jedną z ważniejszych gwarancji jest fakt, że on jest zbudowany z technologii wyprzedzającej naszą przyszłość. Trwałość całej konstrukcji i jego skorupy przewidywana jest na 140 lat. Bez jakichkolwiek napraw, bez jakichkolwiek działań konserwatorskich. Wystarczy go po prostu umyć - dodaje specjalistka.

Cena wywoławcza za dom na wodzie to nieco ponad półtora miliona złotych netto.

Źródło: Futurystyczny apartament na wodzie stanął w Gdańsku na Motławie