Gdańsk i „partnerzy w zbrodni”: zamienił się miejscami z żoną, bo miał dożywotni zakaz prowadzenia

i

Autor: mat pras

Gdańsk i „partnerzy w zbrodni”: zamienił się miejscami z żoną, bo miał dożywotni zakaz prowadzenia

2021-07-20 13:36

Poszukiwany przez sąd 28-letni mieszkaniec Łodzi prowadził auto w Gdańsku mimo dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Kiedy samochód z powodu przekroczenia prędkości został przez policję zatrzymany do kontroli, mężczyzna zamienił się miejscami z żoną.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Gdańsku-Sobieszewie. Policjanci ruchu drogowego zauważyli kierowcę renault jadącego 70 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosi 50 km/h.

"Policjanci zatrzymali auto do kontroli, a wtedy kierowca, aby uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo, szybko zamienił się miejscami ze swoją żoną, co nie umknęło uwadze funkcjonariuszy"

– poinformowała we wtorek oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, nadkom. Magdalena Ciska.

Po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że 28-latek z Łodzi ma dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo, decyzją sądu był poszukiwany do odbycia prawie rocznej kary więzienia za przestępstwo prowadzenia samochodu po pijanemu.

Łodzianin zgodnie z dyspozycją sądu trafił już do zakładu karnego. Dostał też mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości na drodze.

Za złamanie sądowego zakazu grozi mu do pięciu lat więzienia.

Raport z anteny 20.07, godz.10
Źródło: Gdańsk i „partnerzy w zbrodni”: zamienił się miejscami z żoną, bo miał dożywotni zakaz prowadzenia