Gdańsk: Złodziej nie mógł się zdecydować. Ukradł łańcuszki, kilogram sera i drukarkę

i

Autor: KMP Gdańsk

Gdańsk: Złodziej nie mógł się zdecydować. Ukradł łańcuszki, kilogram sera i drukarkę

2021-07-08 9:17

Odpowiedzialności karnej nie uniknie 40-letni mieszkaniec Gdańska, który ukradł złote łańcuszki, zrywając je z szyi kobiety. Policjanci ustalili, że to nie jedyne przestępstwo na koncie mężczyzny. Niewybredny przestępca trafi teraz za kratki.

Na początku lipca policjanci ze Śródmieścia otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży łańcuszków na ul.Dyrekcyjnej. Nieznany wówczas sprawca zerwał z szyi kobiety dwa złote łańcuszki, a następnie odjechał na rowerze. Pokrzywdzona kobieta zgłosiła sprawę w najbliższym komisariacie, a straty wyceniła na kwotę 20 tysięcy zł.

"Tą sprawą od razu zajęli się kryminalni z komisariatu na Śródmieściu w Gdańsku. Policjanci szczegółowo przeanalizowali zapis z monitoringu i dzięki własnym ustaleniom bardzo szybko wytypowali i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa, którym okazał się 40-letni mieszkaniec Gdańska"  

i relacjonują mundurowi.

Podczas pracy nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili ponadto, że ten sam mężczyzna 29 czerwca w rejonie Śródmieścia z otwartego mercedesa ukradł drukarkę oraz 2 kilogramy sera warte ponad 2,7 tysiąca zł.

„Policjanci zatrzymali 40-letniego podejrzanego w jego mieszkaniu. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za kradzież zuchwałą i kradzież. Ponadto prokurator zastosował wobec 40-latka dozór policji”

Za kradzież zuchwałą grozi do 8 lat więzienia, natomiast za kradzież do 5 lat pozbawienia wolności.

Niemowlę uratowane z pożaru
Źródło: Gdańsk: Złodziej nie mógł się zdecydować. Ukradł łańcuszki, kilogram sera i drukarkę