Gdański AWFiS będzie współpracować z piłkarską Lechią!

2021-09-20 18:00 Paweł Lemke
Lechia Gdańsk
Autor: Cyfra Sport Lechia Gdańsk

Współpraca ma być partnerska i dawać obopólne korzyści. Lechia i gdańska Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu podpisały umowę partnerską. Dzięki niej trójmiejscy studenci AWFu będą mieli możliwość prowadzenia badań z udziałem najlepszych polskich piłkarzy - mówi Mikołaj Polak, rzecznik AWFiS w Gdańsku.

- To z kolei przełoży się na opracowanie wysokiej jakości publikacji naukowych w renomowanych czasopismach naukowych. AWFiS dzięki współpracy zyska też bogaty materiał badawczy pochodzący z badań wyczynowych sportowców oraz młodych zawodników Lechii, nowe miejsca stażów i praktyk dla studentów uczelni, którzy będą mogli się doskonalić w zawodzie, a także wsparcie finansowe - tłumaczy Polak.

- Z punktu widzenia Lechii współpraca wpłynie korzystnie na profesjonalizację szkoleń, zarówno najmłodszych adeptów jak i doświadczonych piłkarzy - mówi rzecznik klubu Michał Żurawski. - Zapewni nam także wsparcie merytoryczne pracowników naukowych uczelni, ale też pozwoli korzystać z wysokiej jakości sprzętu, którym gdański AWF dysponuje. Piłkarze będą mogli korzystać tutaj z porad pracowników AWF-u w zakresie różnych badań, pomiarów szybkości, zwinności i ogólnej motoryki. Na pewno będzie to przydatne zarówno dla piłkarzy jak i dla naszego sztabu przy ocenie możliwości danego zawodnika - dodaje Żurawski.

Jak podkreślają zarówno Lechia jak i AWFiS, żaden z podmiotów nie ma być wiodącym, współpraca ma być wielopłaszczyznowa. W miarę możliwości uczelnia będzie się dostosowywać do bieżących potrzeb klubu, a klub do uczelni.

Źródło: Gdański AWFiS będzie współpracować z piłkarską Lechią!