miłość, zakochani

i

Autor: pixabay.com

Gdynia sprzyja szukaniu miłości. A wszystko – może skończyć się ślubem

2022-02-15 10:54

Jesteś samotnym mężczyzną w średnim wieku? Jeśli tak - po miłość przyjedź do Gdyni! Jak pokazują statystyki - w mieście na każde 100 mężczyzn przypada aż 112 kobiet. A gdynianki czekają na miłość. Jak więc zdobyć ich serca?

Tak wysoki współczynnik feminizacji wynika po prostu z dłuższej średniej życia u pań. Gdynianki dłużej cieszą się dobrym zdrowiem i każda, niezależnie od wieku - marzy o romantycznych uniesieniach.

- Mi to się marzy chłopak, z którym będziemy wspólnie gotować, pójdziemy do kina - mówi młoda gdynianka. - Na początku są te uniesienia. Potem przychodzi stabilizacja, ale zawsze musi być nutka romantyzmu. Bez tego nic się nie uda - dodaje inna z pań.

Jak się jednak okazuje wśród młodszych mieszkańców, czyli w grupach od 0 do około 25 lat pojawiają się nadwyżki mężczyzn.

- W obecnych czasach trudno jest znaleźć dziewczynę. Sama pandemia wiele utrudniła - mówi mieszkaniec Gdyni. - Ja się nie przejmuje. Jak druga połówka to zawsze czeka na mnie w sklepie - podkreśla mężczyzna.

A Gdynia sprzyja happy-endom. W 2021 r. na ślub zdecydowało się tutaj prawie sześćset par.

Najczęściej na ślub decydują się ludzie w wieku od 25. do 29. roku życia – to blisko jedna trzecia wszystkich małżeństw w 2021 roku. Miłość w Gdyni nie zna także... metryki, bo dokładnie 51 panów i 37 pań zawarło małżeństwa po 60-tce. 

Źródło: Gdynia sprzyja szukaniu miłości. A wszystko – może skończyć się ślubem