Jak będzie wyglądać tegoroczna kolęda w Archidiecezji Gdańskiej?

2021-12-18 11:00 Paweł Lemke
Kolęda 2022. Czy będą wizyty duszpasterskie?
Autor: Diabetes/cc0/wikipedia Kolęda 2022. Czy będą wizyty duszpasterskie?

Jest decyzja arcybiskupa gdańskiego w sprawie tegorocznej kolędy. Przypomnijmy, rok temu w Archidiecezji Gdańskiej wizyty duszpasterskie zostały zupełnie odwołane. Tym razem kolęda może się odbyć, ale wciąż nie będzie to forma tradycyjna.

- Arcybiskup Tadeusz Wojda, metropolita gdański, wskazał trzy sposoby przeprowadzenia tegorocznej wizyty duszpasterskiej, o wyborze jednej z tych form decyduje proboszcz danej parafii. Pierwsza forma to tradycyjna wizyta duszpasterska, w domach tych wiernych, którzy wyraźnie o nią poproszą. Jest to tak zwana kolęda na zaproszenie - mówi ks. Maciej Kwiecień, rzecznik Archidiecezji Gdańskiej.

Druga forma to zaproszenie wiernych do kościoła na mszę świętą w intencji parafian - tak było już w niektórych parafiach w roku ubiegłym.

- Trzeci sposób to połączenie poprzednich form, czyli zorganizowanie mszy świętej dla wiernych z poszczególnych rejonów parafii oraz odwiedziny tych osób, które wyraźnie o tę wizytę poproszą. Niekiedy podnoszony jest temat tak zwanej kolędy online. O tej formie decyduje proboszcz konkretnej parafii - dodaje ks. Maciej Kwiecień.

Kolęda online jest dobrym rozwiązaniem dla osób będących na kwarantannie. Duchowny łączy się wtedy z rodziną poprzez wideorozmowę. O taką formę należy jednak zapytać najpierw swojego proboszcza.

Źródło: Jak będzie wyglądać tegoroczna kolęda w Archidiecezji Gdańskiej?
Nasi Partnerzy polecają