JobMapa ułatwi poszukiwanie pracy! Dostępnych już ponad 900 ofert

2022-11-25 14:54 Dominika Bakura
Praca - zdjęcie poglądowe
Autor: pixabay.com

Wyższa pensja, milszy szef i owocowe wtorki. Gdański Urząd Pracy stworzył JobMapę, portal, który ma ułatwić poszukiwanie wymarzonego zatrudnienia. Oferty można wybierać na przykład na podstawie lokalizacji - tak, by dojazd do pracy nie zabierał nam więcej niż 15 minut.

- Osoby poszukujące pracy mogą wybrać miejsce, kierując się na przykład odległością od miejsca zamieszkania. W dobie porannych korków, lokalizacja nowego zatrudnienia jest bardzo istotna - mówi Roland Budnik, dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy.

Narzędzie to może też pomóc osobom z innych części kraju, które chciałyby pracować w naszym mieście. - Osoby te nie znają dobrze Gdańska. A dzięki JobMapie możemy wpisać konkretną dzielnicę i dowiedzieć się jakie oferty pracy są tam obecnie dostępne - dodaje Budnik.  

Obecnie, na mapie dostępnych jest już ponad 900 ofert.

- Oferty pracy są aktualizowane codziennie. Natomiast rynek pracy w trójmieście i całym kraju jest sezonowy, więc w pewnych okresach roku, na przykład latem czy wiosną tych ofert jest więcej. Z naszych obserwacji wynika, że średnio w lipcu jest to 1100 – 1200 ofert dziennie - tłumaczy Łukasz Iwaszkiewicz z Gdańskiego Urzędu Pracy.

Portal JobMapa jest dostępny dla wszystkich. By z niego korzystać, nie trzeba się logować.

- Chcemy zaproponować współpracę naszym sąsiadom w najbliższym czasie. Na razie obejmuje to Miasto Gdańsk i powiat gdański, bo to jest teren naszego działania. Bardzo nam zależy, żeby to rozbudować również o Gdyni, Sopot i sąsiadujące z nami powiaty, tak, żeby mieszkańcy mogli poruszać się swobodnie po całym tutaj terenie - konkluduje dyrektor Roland Budnik. 

Źródło: JobMapa ułatwi poszukiwanie pracy! Dostępnych już ponad 900 ofert
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany