Fundacja Kaszuby

i

Autor: mat. pras.

Kaszëbsczé Słowò Rokù 2021: Do końca stycznia trwa przyjmowanie zgłoszeń, potem startuje głosowanie

2022-01-21 15:39

Kaszubi po raz drugi wybiorą najpopularniejsze słowo w języku kaszubskim. Do końca stycznia można zgłaszać propozycje wyrazów i zwrotów – potem ruszy głosowanie.

Organizatorem plebiscytu jest Fundacja Kaszuby. Celem konkursu, inspirowanego "Młodzieżowym słowem roku", jest promowanie języka kaszubskiego. W pierwszym etapie, który trwa do końca stycznia, można przesyłać propozycje słów, określeń, zwrotów czy wyrażeń w języku kaszubskim najbardziej popularnych w 2021 roku.

Spośród wszystkich waszych zgłoszeń komisja konkursowa wyłoni maksymalnie 5 najciekawszych, które trafią do drugiego etapu – internetowego głosowania. Na osoby, których propozycje zostaną wyróżnione, czekają nagrody. Sprawdź REGULAMIN konkursu!

Przypomnijmy, że w pierwszej edycji plebiscytu, Kaszubskim Słowem Roku 2020, została "larwa", dosłownie oznaczającą "maskę". Oczywiście w kontekście roku 2020 chodziło bardziej o "maseczkę". Na drugim miejscu znalazło się określenie "karujta sã", które przetłumaczyć można jako "wynoście się", co było nawiązaniem do jednego z haseł Strajku Kobiet.

Źródło: Kaszëbsczé Słowò Rokù 2021: Do końca stycznia trwa przyjmowanie zgłoszeń, potem startuje głosowanie