Kino 5D w łodzi podwodnej! Przy Akwarium Gdyńskim szykuje się nowa atrakcja

2021-04-09 20:30
Powstające kino 5D przy Akwarium Gdyńskim
Autor: Beniamin Wołodko Powstające kino 5D przy Akwarium Gdyńskim

Pokład okrętu podwodnego, a w nim kino 5D. Ta nietypowa atrakcja ma stanąć w pobliżu Gdyńskiego Akwarium. Rozpoczął się już montaż jej zewnętrznych elementów. Teren od Akwarium wynajęła prywatna firma i to ona odpowiada za obiekt.

- Kino to ma być otwarte już w najbliższym sezonie. Prezentowane w nim treści mają dotyczyć przede wszystkim szeroko rozumianego życia podwodnego. Widzowie zostaną zabrani na podwodne wycieczki - wyjaśnia Artur Krzyżak, kierownik Akwarium Gdyńskiego.

A czym różni się takie kino od zwykłego? Jak przekonuje O Andrzej Walkiewicz, były właściciel mobilnego kina 5D, różnic jest sporo. - Obraz zawsze jest w trójwymiarze. By dobrze widzieć, w większości miejsc należy ubrać specjalne okulary, jednak dzięki nowoczesnej technologii, da się już tego uniknąć i głębię możemy zobaczyć gołym okiem. Do tego dochodzą różnego rodzaju efekty specjalne. Wśród nich: ruchome fotele, powiew wiatru, tryskająca na twarz woda, różne zapachy, dym. Możliwości jest sporo. Dzięki temu widz może poczuć się jak bohater filmu. Można powiedzieć, że w pewnym sensie wchodzi w sam środek akcji - twierdzi ekspert.

Na dzień dzisiejszy data otwarcia kina nie jest jeszcze znana, ale operator powstającego obiektu zapewnia, że więcej informacji na temat nowej gdyńskiej atrakcji poznamy jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: Kino 5D w łodzi podwodnej! Przy Akwarium Gdyńskim szykuje się nowa atrakcja
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany