Roboty drogowe

i

Autor: Jacek Werner /Radio ESKA

Kolejne przejścia dla pieszych w Oliwie zostaną wyniesione. Na czas robót będą utrudnienia

2021-09-13 19:00

Przy alei Grunwaldzkiej w Oliwie będzie bezpieczniej! Przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe na skrzyżowaniu z ulicą Ceynowy oraz na wjeździe do restauracji za ulicą Piastowską zostaną wyniesione. Ich budowa wiąże się z czasowymi utrudnieniami - mówi Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

- Jako pierwsze wyniesione zostanie przejście i przejazd rowerowy na ulicę Ceynowy. Prace rozpoczną się tam 13 września i potrwają do 18 września. W tym czasie całkowicie zostanie zamknięty wyjazd z ulicy Ceynowy w aleję Grunwaldzką, a ulica Ceynowy będzie dwukierunkowa. Jednocześnie zawężony zostanie odcinek alei Grunwaldzkiej w rejonie skrzyżowania z ulicą Ceynowy - tłumaczy rzeczniczka.

W zależności od postępu prac wyłączony będzie fragment prawego lub prawego i środkowego pasa ruchu w kierunku Gdyni. Budowa drugiego przejścia, przy restauracji, ma rozpocząć się w poniedziałek 20 września.

- Podczas przebudowy zamknięty dla ruchu zostanie wjazd/wyjazd do restauracji z alei Grunwaldzkiej. Dojazd do lokalu możliwy będzie ulicą Piastowską od strony Hotelu Oliwskiego. Na wysokości przejścia dla pieszych i przejazdu jezdnia alei Grunwaldzkiej w kierunku Sopotu zostanie zawężona. Niedostępny dla kierowców będzie prawy pas ruchu - dodaje Kiljan.

Roboty przy wynoszeniu drogiego przejścia zakończą się w przyszły piątek.

Źródło: Kolejne przejścia dla pieszych w Oliwie zostaną wyniesione. Na czas robót będą utrudnienia