Remont dworca Gdańsk Główny

i

Autor: Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Końcówka 2022 r. Do tego czasu potrwa remont dworca Gdańsk Główny

2021-11-25 12:02

Około ośmiu miesięcy. Tyle czasu potrzebuje jeszcze wykonawca by dokończyć remont dworca Gdańsk Główny. Przypomnijmy - zgodnie z pierwotnymi planami prace miały zakończyć się w IV kwartale bieżącego roku. Dziś wiemy, że tego terminu nie da się dotrzymać.

– Planujemy, że przestrzeń obsługi podróżnych zostanie udostępniona podróżnym pod koniec III kwartału 2022 r. Natomiast całość inwestycji zakończy się do końca 2022 r. – mówi Bartłomiej Sarna z PKP S.A. – Pierwotny harmonogram inwestycji uległ zmianie z uwagi na prace dodatkowe konieczne do wykonania co jest częste przy przebudowie dworców historycznych, a takim bez wątpienia jest dworzec Gdańsk Główny – tłumaczy Sarna.

Obecnie zakończono budowę nowej części tunelu. Zamontowano też windy i schody ruchome.

– Zakończono już budowę nowej części tunelu, obecnie prowadzone są w nim roboty instalacyjne i wykończeniowe. Nad nową częścią tunelu, na powierzchni placu przed dworcem, wykonano już nową nawierzchnię. Z kolei w budynku dworca trwa montaż odtworzonej na wzór historycznej stolarki okiennej i drzwiowej – podkreśla Bartłomiej Sarna.

Remont dworca będzie kosztować ponad 99 mln zł. 

Źródło: Końcówka 2022 r. Do tego czasu potrwa remont dworca Gdańsk Główny