Koniec z darmowym parkowaniem pod Ergo Areną. Pojawią się parkometry

2022-02-13 20:00

Za parkowanie pod Ergo Areną od najbliższego wtorku trzeba będzie zapłacić. Przy hali na granicy Gdańska i Sopotu stanie łącznie 15 parkometrów, które przyjmować będą zarówno gotówkę, BLIKa jak i karty płatnicze. Dostępne będą także specjalne aplikacje. Opłaty mają usprawnić ruch samochodów wokół obiektu.

- Wprowadzenie opłat ma poprawić płynność ruchu na okolicznych ulicach przed dużymi imprezami, bo wtedy właśnie tworzą się w okolicy zatory. Także nie będzie już tak jak dotychczas wstrzymywania ruchu podyktowanego kasowaniem klientów na wjeździe. Wprowadzenie opłat to ogólna tendencja, do której po 11 latach bezpłatnego parkingu dostosowujemy się ze względu na rosnące koszty utrzymania, w tym utrzymanie terenów zielonych czy oświetlenie - wyjaśnia Aleksandra Samborska, rzeczniczka Ergo Areny.

Pierwsze pół godziny będzie darmowe po pobraniu biletu, również w trakcie imprez. - W dni powszednie pierwsza godzina pozostawienia samochodu kosztowała będzie złotówkę, a każda kolejna 3 złote. Stawki za parkowanie podczas imprez nie zmienią się. W przypadku imprez typu mecze ligowe czy targi będzie to 10 złotych za 6 godzin parkowania. W przypadku tych jeszcze większych, komercyjnych, 30 złotych za 8 godzin parkowania - dodaje Samborska.

Dostępne będą także abonamenty w cenie 150 złotych. Opłaty zostaną zniesione na okres letnich wakacji szkolnych oraz czerwcowe weekendy. Tak jak w ostatnich latach będzie tam funkcjonował bezpłatny eko-parking.

Źródło: Koniec z darmowym parkowaniem pod Ergo Areną. Pojawią się parkometry