Łeba i konflikt interesów. Pobili na plaży mężczyznę bo handlował na „ich terenie”

i

Autor: Pomorska policja

Łeba i konflikt interesów. Pobili na plaży mężczyznę bo handlował na „ich terenie”

2021-07-27 8:43

Policjanci z Łeby zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 56-latka. Sprawcy zaatakowali go, bo stanowił dla nich konkurencję w handlu żywnością na plaży. Zatrzymani 20 i 19-latkowie usłyszeli zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Jeżeli kiedykolwiek uważaliśmy, że plaża może być „za mała” to boleśnie przekonał się o tym 56- latek, który postanowił dorobić i sprzedawał na plaży w Łebie art. spożywcze. To znana nad morzem praktyka i dobry pomysł na biznes, o ile nikt nie wchodzi sobie w „drogę” – a tak i to dosłownie było w Łebie.

Policjanci interweniowali przy wejściu na plażę, gdzie wg zgłoszenia doszło do bójki. Na miejscu mundurowi ustalili, że do 56-latka, sprzedającego na plaży żywność podeszli dwaj młodzi mężczyźni, w wulgarny sposób nakazując mu opuszczenie „ich terenu”.

"Jeden z nich sypnął mu piaskiem w oczy, a następnie obydwaj zaczęli go kopać i okładać go po całym ciele pałkami"

- relacjonują policjanci.

Mężczyźni zostali odciągnięci od 56-latka przez zaalarmowanych przez plażowiczów ratowników wodnych.

 Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Śledczy zabezpieczyli nagranie monitoringu, obrazujące przebieg zdarzenia i zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Policjanci doprowadzili zatrzymanych prokuratury, która zadecydowała o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju, połączonego z zakazem wydania dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy. Mężczyznom grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

Pobili kolegę, wrzucili go do bagażnika i zepchnęli auto do stawu
Źródło: Łeba i konflikt interesów. Pobili na plaży mężczyznę bo handlował na „ich terenie”