choinka

i

Autor: gdynia.pl

Magia świąt w Gdyni coraz bliżej! Miasto przygotowuje się do odpalenia świątecznych iluminacji

2021-11-23 12:53

Coraz bliżej święta! W tym wyjątkowym czasie mieszkańcy Gdyni będą mogli podziwiać swoje ulubione świąteczne ozdoby. Przygotowania już trwają. Na placach i skwerach pojawią się znane i lubiane biało-niebieskie żagle, a szpalery drzew wzdłuż ulicy Świętojańskiej i Starowiejskiej rozbłysną niebieskimi światełkami. Nie zabraknie też świetlnych instalacji w dzielnicach.

Tradycyjnie świetlne ozdoby pojawią się na głównych ciągach komunikacyjnych oraz placach, rondach na terenie Śródmieścia oraz Wzgórza św. Maksymiliana. Przyozdobione zostaną nie tylko słupy trakcyjne, latarnie, ale też drzewa. Pojawią się efektowne, przestrzenne dekoracje świetlne w postaci żagli ustawionych przy węzłach przesiadkowych, placach oraz skwerach. Zauważą je nie tylko kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej, ale też mieszkańcy spacerujący w okolicach skweru Kościuszki. Tam przyozdobiona lampkami zostanie m.in. fontanna, a nieopodal - przed Teatrem Muzycznym stanie świecąca kula. Z kolei na placu Kaszubskim ponownie będziemy podnosić wzrok na „rozświetlone niebo”. Mieszkańcy będą mogli zobaczyć gdyńskie iluminacje już w wieczorem 4 grudnia, dokładnie w momencie uruchomienia standardowego oświetlenia ulicznego. Tego samego dnia, na placu Grunwaldzkim, rozpocznie się Jarmark Świąteczny. Iluminacje będą zdobiły nie tylko centrum miasta. Świetlne niebiesko-białe żagle pojawią się na Obłużu, Oksywiu, Pogórzu, Chyloni i na Cisowej.

Iluminacje będą się włączać i wyłączać razem z oświetleniem ulicznym. Będzie je można podziwiać do 2 lutego 2022 roku.

Nie zabraknie również świątecznej choinki, która co roku stoi przed Urzędem Miasta. Świąteczna jodła została przywieziona ze wsi Kunice położonej w województwie małopolskim, w gminie Gdów. Drzewko zostało przystrojone ok. 500 bombkami w kolorze niebieskim, złotym i czerwonym oraz sznurami LED.

Źródło: Magia świąt w Gdyni coraz bliżej! Miasto przygotowuje się do odpalenia świątecznych iluminacji