Majówka 2022. Co robić w Trójmieście? Co warto odwiedzić? [LISTA MIEJSC]

2022-04-27 13:40

Co prawda pogoda, jak to w weekend majowy może płatać figle, ale to dobra okazja, by odwiedzić swoje ulubione miejsca. Także te, których jeszcze nie znamy! Przygotowaliśmy kilka propozycji na to, gdzie można wybrać się na szybki wyjazd w okolice Trójmiasta!

Nadchodzący długi weekend majowy 2022 rozpocznie się w piątek 29 kwietnia, a skończy we wtorek 3 maja, może zatem trwać nawet 5 dni. W czasie majówki w Trójmieście nie zabraknie tradycyjnie ciekawych wydarzeń! A kto był tutaj parę lat temu - wręcz koniecznie powinien zobaczyć nowe atrakcje dla dzieci i dorosłych - choćby nowe Muzeum Bursztynu w Gdańsku (otwarte w lipcu zeszłego roku) - zachęca portal favore.pl. Długi weekend majowy nad morzem 2022 to także okazja złapania oddechu z dala od miasta. I tutaj pomorskie ma wiele do zaoferowania. Możemy zobaczyć tu niezapomniane zachody i wschody słońca nad morzem, wybrać się na rowerową przejażdżkę lub po prostu poimprezować. W Trójmieście i okolicach jest co robić. Poniżej kilka propozycji! 

Koncert i imprezy 

Miłośników hip-hopu czekają koncerty White Widow w B90 i Słonia w Parlamencie. Ale to nie wszystko! Paluch, właściwie Łukasz Paluszak, zagra nad morzem! Jego koncert odbędzie się 2 maja w Solar Beach Bar! (Będzie można wygrać wejściówki na antenie, słuchajcie uważnie Radia Eska!)

Ratusz Staromiejski zaprasza na Jazzową Majówkę z zespołem Mietek Big Band, a w Blues Clubie zagra Mietek Blues Band. Dzień później, w sobotę, Ergo Arenę odwiedzi Sanah, która zagra piosenki z najnowszej płyty pt. "Uczta". Po więcej muzycznych niespodzianek w majówkę odsyłamy na stronę Trójmiasto.pl.

Malownicze Spacery 

Pogoda ma sprzyjać spacerom, a Trójmiasto i okolice są do tego idealnym miejscem. Planując wypad do Gdańska, możemy odwiedzić nową Palmiarnię lub wybrać się na pierwszy w tym sezonie Pchli Targ (1 maja). Nieodłącznym elementem wycieczki po Trójmieście powinna być też m.in. Góra Gradowa.  

Michał Brandt z pionu promocji i marketingu Gdańskiej Organizacji Turystycznej (GOT) podkreślił, że charakterystycznym trendem wśród turystów, jaki pojawił się w ostatnim czasie w związku z pandemią COVID-19, jest elastyczność.

- Turysta oczekuje, że będzie mógł zarezerwować pobyt na dwa, trzy dni przed przyjazdem. A jeżeli się dowie, że pogoda jest do kitu, to na dzień przed chce odwołać wyjazd. Spodziewamy się więc, że, jeżeli w Gdańsku będzie w weekend majowy dobra pogoda, to będzie się w mieście dużo działo. Choć na razie, jeśli chodzi o zbliżającą się majówkę, to jeszcze dużego ruchu nie zauważyliśmy - zaznacza Michał Brandt.

Tradycyjnie na majówkę zapłoną też ogniska i grille. Warto jednak pomyśleć o lokalach gastronomicznych i na majówkę skorzystać i ich menu. 

Sonda
Czy Gdańsk to dobre miasto do życia?
Majówka 2022 - najlepsze piosenki na weekend majowy
Źródło: Majówka 2022. Co robić w Trójmieście? Co warto odwiedzić? [LISTA MIEJSC]