Biblioteka

i

Autor: Michał Rejduch

Między regałami skorzystamy ze… zjeżdżalni! Nietypowa atrakcja w gdyńskiej bibliotece

2021-07-16 9:21

Między regałami będziemy mogli skorzystać ze… zjeżdżalni! To nie żart. Biblioteka w nowopowstającej Przystani Sąsiedzkiej na Małym Kacku w Gdyni wyposażona będzie w dość nietypową atrakcję. – Robimy to z myślą o najmłodszych czytelnikach, jak i tych nieco starszych – mówi Magdalena Kruszyńska, zastępca dyrektora Biblioteki Gdynia.

Z atrakcji będą mogły korzystać maluchy jak i dorośli – o maksymalnej wadze 120 kg.

– Zjeżdżalnia będzie się zaczynała na wysokości ponad 3 metrów. Będzie to zjeżdżalnia rurowa o długości 10 metrów – mówi Kruszyńska. – Pomysły na urozmaicenie bibliotek są różne. Spotykamy huśtawki, baseny z kulkami. Mam nadzieję, że jeśli chodzi o zjeżdżalnie, będziemy pierwsi – dodaje zastępca dyrektora Biblioteki Gdynia.

Otwarcie nowej filii biblioteki i całego budynku Przystani Sąsiedzkiej w Małym Kacku planowane jest pod koniec 2021 roku. Koszt inwestycji wynosi ok. 5,8 mln zł, z czego 1,4 mln zł pochodzi ze wsparcia Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Budynek ma już docelową elewację, a we wnętrzu trwają zaawansowane prace wykończeniowe – podkreśla Magdalena Kruszyńska.

A koszt samej zjeżdżalni wyniesie ponad 90 tysięcy złotych. 

Źródło: Między regałami skorzystamy ze… zjeżdżalni! Nietypowa atrakcja w gdyńskiej bibliotece