Rugby

i

Autor: pixabay.com

Międzynarodowe rozgrywki rugby powracają do Gdyni!

2021-10-30 11:00

Reprezentacja rugby wraca do Gdyni! 13 listopada na Stadionie Narodowym przy ulicy Górskiego rozegrany zostanie mecz Polska - Niemcy w ramach drugiej kolejki Rugby Europe Trophy. Biało-czerwoni grają w grupie B. W poprzednim spotkaniu pokonali Ukrainę. Teraz czeka ich trudny sprawdzian - mówi wiceprezes Polskiego Związku Rugby Jan Kozłowski.

- Trzeba przyznać, że Niemcy faktycznie są teraz teoretycznie lepsi i na papierze powinni wygrać. Ale myślę, że boisko zweryfikuje te różnice. Ja spodziewam się dobrego, pełnego emocji meczu, wyrównanego. Nie będzie jednostronny. Na pewno będzie walka. U nas jest taka mieszanka młodości z doświadczeniem - dodaje wiceprezes PZR.

Mecz z Niemcami będzie dopiero czwartym spotkaniem rozgrywanym w Gdyni o randze międzynarodowej. Ostatni miał miejsce 8 lat temu - zaznacza wiceprezydent miasta Marek Łucyk.

- Ostatni mecz mieliśmy okazję oglądać w 2013 roku. Cieszymy się, że reprezentacja Polski wraca na swoje miejsce. Narodowy stadion rugby w 2010 był budowany właśnie po to, żeby takie imprezy się odbywały - wspomina wiceprezydent.

- To będzie takie widowisko bardzo emocjonujące. Będzie to widowisko, które na pewno przyniesie kibicom sporo radości. Można przyjść, impreza jest biletowana, serdecznie wszystkich zapraszamy - dodaje Dariusz Komisarczuk, trener Arki Gdynia Rugby.

Sprzedaż biletów na mecz Polska-Niemcy ma ruszyć w przyszłym tygodniu. Kolejne, ostatnie w tym roku spotkanie nasi rugbyści zagrają w Warszawie, ze Szwajcarią.

Źródło: Międzynarodowe rozgrywki rugby powracają do Gdyni!