Policja

i

Autor: fot.pixabay.com

Mieszkaniec Gdańska próbował zgwałcić gdyniankę. Został zatrzymany

2021-07-20 12:44

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany 24-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie gwałtu na mieszkance Gdyni. Sprawca został zatrzymany przez policjantki wydziału kryminalnego, dzięki współpracy z operatorem monitoringu miejskiego.

W sobotę rano ( 17 lipca) dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku otrzymał zgłoszenie o próbie gwałtu, do której miało dojść w jednym z parków przy Alei Zwycięstwa.

"Kryminalni ustalili, że sprawca zaatakował 30-letnią kobietę, która szła do pracy. Na jej krzyki zareagował przypadkowy przechodzień, który spłoszył napastnika"

- relacjonują mundurowi. 

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zabezpieczyli dowody, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli zapisy z monitoringu.

"Policjanci ustalili prawdopodobny przebieg zdarzenia, rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania . Kilka godzin później z policjantami skontaktował się operator monitoringu miejskiego, który na ul. Lendziona zauważył mężczyznę, którego wygląd pasował do rysopisu sprawcy."

Tam też udali się policjanci i całe szczęście... znaleźli tam podejrzanego. 

Zebrane przez funkcjonariuszy dowody pozwoliły na przedstawienie mu w prokuraturze zarzutu usiłowania zgwałcenia. decyzją sądu, 24-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz mieszkańcowi Gdańska grozi nawet do 12 lat więzienia.

Zwyrodnialec zgwałcił 16-latka w starym Internacie
Źródło: Mieszkaniec Gdańska próbował zgwałcić gdyniankę. Został zatrzymany