Mimo zakazu weszli na teren rezerwatu i wzięli na ręce zwierzę. Ptak został znaleziony martwy [FILM]

i

Autor: Facebook

Mimo zakazu weszli na teren rezerwatu i wzięli na ręce zwierzę. Ptak został znaleziony martwy [FILM]

2021-07-06 9:33

Skarnie nieodpowiedziane zachowanie dwójki turystów, którzy mimo obowiązującego zakazu, weszło na teren rezerwatu "Mewia Łacha" na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku, zostało nagrane i trafiło do siedzi. Sprawę bada policja.

Film dokumentujący zachowanie turystów wrzuciła na swoją stronę grupa Chronimy Naturę na Wybrzeżu - Grupa Badawcza Ptaków Wodnych "Kuling". Całą sytuację nagrali państwo Sawiccy, którzy obserwowali zachowanie turystów z drugiej strony Wisły. 

„Para turystów przeszła przez szlaban z zakazem, płot z tablicą informacyjną o siedlisku ptaków, ominęła kolejną tablicę, kolejny płot i zaczęła spacerować po zamkniętej części rezerwatu, na której są gniazda ptaków na piasku.”

-m czytamy na Facebooku. 

ZOBACZ FILM!

Turyści zaczęli robić sobie sesję zdjęciową przy koszu nagniazdowym sieweczki obrożnej. Wracając wzięli na ręce młodego ohara i zaczęli sobie z nim robić zdjęcia. Nieodpowiedzialne zachowanie miało tragiczny finał.

"Widać, że ptak był w złej formie, ponieważ nie miał siły uciekać. Wczoraj (3 lipca) niestety został znaleziony już martwy."

Zabłądziła w centrum miasta i wydawała przeraźliwe odgłosy. Pomogli jej policjanci
Źródło: Mimo zakazu weszli na teren rezerwatu i wzięli na ręce zwierzę. Ptak został znaleziony martwy [FILM]