Młodzi gdańszczanie wystąpili w filmie przeciw hejtowi, agresji i osamotnieniu!

i

Autor: gdansk.pl

Młodzi gdańszczanie wystąpili w filmie przeciw hejtowi, agresji i osamotnieniu!

2022-01-12 11:56

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca dzieci i młodzież do obejrzenia krótkiego filmu, którego bohaterowie - młodzi gdańszczanie - podpowiadają m.in. jak ustrzec się w codziennym życiu przemocowych zachowań i jak na nie reagować. Całość zrealizowano w ramach projektu „Kochaj - nie krzywdź!”.

Ten edukacyjny i profilaktyczny film powstał w ramach realizacji projektu „Kochaj - nie krzywdź!, gdańskiego MOPR. Projekt zakłada podjęcie kompleksowych działań zwłaszcza profilaktycznych m.in. na rzecz dzieci, młodzieży i rodziców, przeciwdziałających problemowi agresji w rodzinie.

Szacunek, tolerancja, akceptacja

Film, na zlecenie Ośrodka, przygotowali specjaliści Gdańskiego Stowarzyszenia „Jaś i Małgosia”. W rolach głównych wystąpiły gdańskie dzieci.

W bardzo prosty sposób młodzi aktorzy pokazują „różne odcienie” rówieśniczych relacji. Opowiadają m.in. o sytuacjach konfliktowych, które w efekcie mogą prowadzić do niepożądanych, przemocowych zachowań np. wśród nastolatków. Czasem złośliwa uwaga może prowadzić do tragedii, destrukcyjnie wpłynąć na adresata i zdeterminować także jego dorosłe życie

- mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Jednocześnie młodzi aktorzy wskazują, jak ważne w życiu i kontaktach są: wzajemna pomoc, szacunek, tolerancja, zrozumienie potrzeb drugiego człowieka. Całość realizacji uzupełnia informacja, gdzie jest dostępne wsparcie życzliwych i kompetentnych ludzi z przyjaznych, specjalistycznych organizacji i instytucji.

Film można zobaczyć na stronie Miasta Gdańsk. 

Poradnik Zdrowie: związki - miłość, przyjaźń, małżeństwo
Źródło: Młodzi gdańszczanie wystąpili w filmie przeciw hejtowi, agresji i osamotnieniu!