Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre. Kiedy skończą się utrudnienia?

i

Autor: gdynia.pl

Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre. Kiedy skończą się utrudnienia?

2021-10-07 9:26

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły komunikacyjne powstające na przecięciach Obwodnicy Trójmiasta z ulicami Chwaszczyńską oraz Nowowiczlińską zmieniły organizację ruchu w rejonie Karwin, Wielkiego Kacka i Dąbrowy.

Droga ekspresowa S6 jest popularnie nazywana Trasą Kaszubską. Inwestycja ma bowiem połączyć Trójmiasto z Lęborkiem. Na około 60-kilometrowym odcinku pojawią się nowe drogi i powstaną bezkolizyjne węzły. Trasa, jak czytamy na Gdynia.pl, zapewni kierowcom szybką i przede wszystkim bezpieczną podróż. 

"Z zainteresowaniem obserwujemy postępy prac przy drodze ekspresowej S6, zwanej Trasą Kaszubską. To inwestycja ważna dla całego Pomorza, w także Gdyni. W jej ramach w naszym mieście powstają dwa duże węzły. Dzięki temu znacznie zwiększy się przepustowość i płynność ruchu na Obwodnicy Trójmiasta, w dzielnicach południowo-zachodnich, a także w całym mieście. Wygodna i bezpieczna droga dojazdowa do Gdyni od strony Kaszub przybliży całe Trójmiasto do pozostałej części regionu. To bardzo ważne, by Gdynia, będąca silnym ośrodkiem turystyczno-biznesowym, była dobrze skomunikowana z Pomorzem i resztą kraju"

– mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Gdyńska część inwestycji jest realizowana na dużym obszarze. Trzy najważniejsze punkty to:

  • węzeł Wielki Kack – powstający w miejscu dotychczasowej krzyżówki Obwodnicy Trójmiasta z ul. Chwaszczyńską,
  • węzeł Nowowiczlińska – powstający w miejscu, gdzie Obwodnica Trójmiasta przecina się z ul. Nowowiczlińską,
  • ul. Chwaszczyńska – od Karwin aż po granice miasta z Chwaszczynem.

Postępy na budowie drogi ekspresowej S6 w Gdyni relacjonowaliśmy m.in. w styczniu br. Wiosną i latem prace znacznie posunęły się do przodu.

Termin oddania do ruchu Trasy Kaszubskiej z Gdyni do Bożegopola może się opóźnić - przyznają drogowcy. Stan zaawansowania robót na części odcinków niesie ryzyko, że 42-kilometrową trasą pojedziemy nie jesienią 2021, ale wiosną 2022 roku - przyznaje Piotr Michalski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku.

Pies leczy się w jesiennym ubranku
Źródło: Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre. Kiedy skończą się utrudnienia?