Najpierw masa a TERAZ rzeźba: Nowe obiekty do ćwiczeń na bulwarze Nadmorskim

i

Autor: gdynia.pl

Najpierw masa a TERAZ rzeźba: Nowe obiekty do ćwiczeń na bulwarze Nadmorskim

2021-07-21 9:47

W ramach inwestycji zaprojektowano i oddano do użytku plac do ćwiczeń składający się z zestawu do streetworkoutu i dwóch zestawów do parkour’u. Zastąpiono stare, wysłużone urządzenia do ćwiczeń, nowymi, bardziej nowoczesnymi dla wszystkich użytkowników, którzy regularnie korzystają z tego typu sprzętu. 

"Pomysł na stworzenie takiej przestrzeni był starannie przemyślany, stąd cieszę się, że teraz możemy świętować oficjalne otwarcie. Czas pokazał, że mieszkańcy naszego miasta właśnie takich miejsc potrzebują, dlatego wychodzimy naprzeciw ich potrzebom"

– mówi wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk.

Wykonano nową nawierzchnię poliuretanową pod urządzeniami oraz dojście z kostki. Odtworzono także nawierzchnię trawiastą, zamontowano elementy małej architektury, takich jak tablicę informacyjną oraz kosze na śmieci, stojaki na rowery, ławki, wieszak i leżaki. Całość obiektu, którego pomysłodawcą jest Antoni Brzeski, została podkreślona kostką luminescencyjną.

"Z toru bez problemu będą mogły korzystać osoby poruszające się na wózkach, dla których przygotowano specjalny podjazd oraz obniżone zostały obrzeża"

– podsumowuje inwestycję dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki.

Inwestycja zrealizowana została ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego (156/2017) z wyłączeniem nawierzchni bezpiecznej, którą sfinansowano ze środków Gdyńskiego Centrum Sportu.

Całości inwestycji wyniosła 404.187,72 zł brutto, z czego koszt budowy to 387.582,72 zł brutto. Dokumentacja projektowa wraz z nadzorem autorskim zamknęła się w kwocie 16.605,00 zł brutto.

Źródło: Najpierw masa a TERAZ rzeźba: Nowe obiekty do ćwiczeń na bulwarze Nadmorskim