Najpierw ukradli quada, potem zgłosili, że go znaleźli

i

Autor: KMP Białystok Najpierw ukradli quada, potem zgłosili, że go znaleźli

NOWE RADIOWOZY policji! Od przyszłego roku będą OGROMNE ZMIANY

2021-11-12 9:00

Wraca temat zmiany oznakowania policyjnych radiowozów. Odmienione auta drogówki wyjadą na patrol już na początku 2022 roku. Co dokładnie kryje się pod tą rewolucją? Co się zmieni?

Temat zmiany oznakowania polskich radiowozów nie jest niczym nowym. Już dwa lata temu zaprezentowano wzór, jak mają wyglądać policyjne samochody w nowej odsłonie. Na oficjalnej prezentacji jednak się zakończyło.

Policja zmieni oznakowanie radiowozów – temat rewolucji właśnie powrócił w najnowszym wykazie prac legislacyjnych Ministerstwa Infrastruktury. Projekt rozporządzenia w tej sprawie trafił do opiniowania w Rządowym Centrum Legislacji.

Jak informuje wykaz prac Ministerstwa Infrastruktury już w pierwszym kwartale 2022 roku zmienią się „warunki techniczne” pojazdów Policji.

"Nowe regulacje mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy Policji podczas pełnienia służby z użyciem pojazdów oznakowanych, jako uprzywilejowane w ruchu, a także bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego, w związku z poprawą widoczności oraz rozpoznawalności pojazdów policyjnych"

- czytamy w dokumencie. 

Wraca temat NOWYCH radiowozów policji. Od przyszłego roku będą NIE DO POZNANIA. Co się zmieni?

Radiowozy nadal będą w kolorze srebrnym z niebieskimi pasami. Pojawi się jednak znacznie więcej elementów odblaskowych w kolorze żółtym. Ma ich być nawet do trzydziestu.

Zmiany mają sprawić, że samochody będą lepiej widoczne w nocy i w trudnych warunkach atmosferycznych. Jeżeli proponowane zmiany wejdą w życie, to pierwsze auta z nowym malowaniem pojawią się na polskich drogach już w 2022.

Wreszcie trzecia zmiana dotyczy braku określenia barwy i tła dla napisu świetlnego "POLICJA" na dachu pojazdu.

Jak podaje autodziennik.pl, w ocenie ministerstwa umożliwi to stosowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych w tym zakresie. – Zmiana zapewni lepszą widoczność i rozpoznawalność pojazdu policyjnego – wskazali pomysłodawcy.

NOWE RADIOWOZY policji! Od przyszłego roku będą OGROMNE ZMIANY

i

Autor: policja

Rozporządzenie ma wejść w życie w pierwszym kwartale 2022 roku. Co istotne nowe przepisy nie wymagają okresu dostosowawczego. A to oznacza, że obecne pojazdy nie będą "przemalowywane". Oznakowanie według nowych zasad dostaną auta wprowadzane do służby.

Hybrydowe radiowozy trafiły do lubelskiego garnizonu policji
Źródło: NOWE RADIOWOZY policji! Od przyszłego roku będą OGROMNE ZMIANY