Łącznik Łostowice

i

Autor: DRMG

Nowy łącznik na Łostowicach i nowy układ drogowy na Kokoszkach

2022-01-04 18:00

Kierowcy będą mieli wygodniej na Południu Gdańska. Wraz z Nowym Rokiem drogowcy rozpoczęli wczoraj budowę ważnej inwestycji na Łostowicach. - Chodzi o niemal 330-metrowy łącznik, pomiędzy ulicami Łuczniczą, a Niepołomicką - wyjaśnia Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

- Droga odciąży ruch w obszarze ulicy Wielkopolskiej, Przebiśniegowej i ulicy Hokejowej. W ramach inwestycji wykonana zostanie droga wraz z chodnikiem i odwodnieniem jezdni. W związku z tymi robotami mogą pojawić się niewielkie utrudnienia w ruchu. Od strony ulicy Hokejowej i od ulicy Niepołomickiej mogą występować czasowe zawężenia jezdni - tłumaczy Aneta Niezgoda.

Budowa łącznika potrwa do sierpnia. A dziś prace rozpoczęły się też na Kokoszkach. Na ulicy Łagowskiej, która obecnie jest drogą gruntową, powstanie nowy układ drogowy.

- W związku z pracami zamknięty zostanie fragment drogi od strony skrzyżowania z ulicą Kordowską. Ponadto na pozostałym odcinku ulicy Łagowskiej zajęty zostanie jeden pas ruchu. Dojście piesze do nieruchomości zostanie utrzymane - dodaje urzędniczka.

Taka organizacja utrzyma się na Kokoszkach co najmniej do końca stycznia. Nowa ulica Łagowska gotowa będzie pod koniec września.

Łagowska

i

Autor: DRMG
Źródło: Nowy łącznik na Łostowicach i nowy układ drogowy na Kokoszkach