Nowy trener Lechii: "czuję, że ta drużyna chce się rozwinąć"

2021-09-09 19:00 Róża Perszon
Konferencja prasowa Lechii Gdańsk
Autor: Paweł Lemke Konferencja prasowa Lechii Gdańsk

- Jestem bardzo zadowolony z pierwszego tygodnia pracy - mówił na swojej pierwszej konferencji prasowej w biało-zielonych barwach, nowy trener Lechii Gdańsk, Tomasz Kaczmarek. Szkoleniowiec pracuje z Gdańszczanami dopiero od kilku dni i jest gotowy na wszelkie wyzwania.

- Czuję, że drużyna jest otwarta, ambitna. Czuję, że drużyna chce się rozwinąć. Drużyna się słucha i widzę, że to, co zaczęliśmy robić, ma naprawdę pierwszy pozytywny odbiór z mojej strony. Zaczęliśmy pracę i tutaj ten pierwszy tydzień pod tym względem dużo mi dał. Jak dużo to okaże się już w niedzielę - mówił nowy trener.

W niedzielę pierwszy sprawdzian Tomasza Kaczmarka w roli trenera Lechii. Biało-zieloni w ramach siódmej kolejki Ekstraklasy podejmą na wyjeździe Wisłę Kraków.

- To jest mecz, w którym spotkają się dwie dobre drużyny. Pod to muszę dopasować strategię, pod to muszę wybrać profil zawodników, których będę potrzebował na niektórych pozycjach. Ja tak o tym myślę. Bardziej myślę o profilach zawodników i o tym jak chcę, żeby ten mecz wyglądał - dodaje trener.

Aktualnie Gdańszczanie zajmują szóste miejsce w tabeli Ekstraklasy. A nowy trener podpisał z Lechią kontrakt na kolejne 2 lata.

Źródło: Nowy trener Lechii: "czuję, że ta drużyna chce się rozwinąć"
Nasi Partnerzy polecają