Jacht, żaglówka

i

Autor: West Coast Surfer / Mood Board

Od Gdyni po Motławę! Żeglarska Parada Świętojańska już w tę sobotę

2021-06-14 9:52

Od Gdyni po Motławę! Już w sobotę, w ramach Święta Morza, na wodach Zatoki Gdańskiej odbędzie się Żeglarska Parada Świętojańska. Kilkadziesiąt jednostek, m.in. Dar Młodzieży czy jacht I Love Poland, będzie można podziwiać z lądu. Początek - o godzinie 12:00.

– Żeglarska Parada Świętojańska to wydarzenie wyjątkowe. To okazja, żeby podziwiać klasyczne jachty i żaglowce w pełnej krasie na wodach Zatoki Gdańskiej – mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni. – Zapewniam, że taki widok na długo zapada w pamięć – dodaje Zielińska.

Tegoroczna Żeglarska Parada Świętojańska zakończy się na wysokości mola w Gdańsku Brzeźnie. Jej uczestnicy skierują się jednak dalej, w kierunku gdańskiego Głównego Miasta. – Łączymy trzy miasta. A statki będziemy podziwiać z plaży. Odważni mogą wejść do wody, wziąć lornetkę – mówi przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

Żeglarze, którzy chcieliby wziąć udział w paradzie, wciąż mogą się zgłaszać.

– Wciąż mogą zgłaszać się do organizatorów za pośrednictwem strony internetowej zeglarskaparadaswietojanska.pl lub wysyłając maila na adres [email protected] do koordynatora wydarzenia Jerzego Jałoszewskiego – podkreśla Zielińska.

Oprócz parady, z okazji Święta Morza, w przyszłym tygodniu odbędzie się także jarmark morski, koncert jazzowy i turniej piłki siatkowej. 

Źródło: Od Gdyni po Motławę! Żeglarska Parada Świętojańska już w tę sobotę