śmieci śmieciarka

i

Autor: ARTUR HOJNY/SUPER EXPRESS śmieci śmieciarka

Ogromny przetarg na wywóz śmieci. Gdańsk wyda więcej niż do tej pory

2022-02-16 18:00

Gdańsk przymierza się do ogłoszenia dwóch dużych przetargów na wywóz śmieci. Od przyszłego roku może zmienić się spółka odbierająca odpady z budynków niemieszkalnych na Morenie, Brętowie, Suchaninie, Siedlcach, Ujeścisku i Łostowicach oraz ze wszystkich nieruchomości w pozostałych dzielnicach. Miasto rezerwuje pod to zadanie ponad 300 milinów złotych, czyli o 50 milionów więcej niż do tej pory.

- Szacunek ten z kolei został podzielony na podstawie wartości z aktualnych umów oraz z planowanych do odbioru i transportu ilości odpadów. W szacunkach zostały uwzględnione również planowane koszty dotyczące dodatkowych wymagań takich jak kamery czy protokoły wymiany danych. W nowych umowach nie przewidujemy gruntownych zmian, a jedynie zmiany, które pozwolą na udoskonalenie naszej współpracy i jakości wykonywanych przez spółki zadań - wyjaśnia wicedyrektorka Wydziału Gospodarki Komunalnej gdańskiego magistratu, Olga Goitowska.

Zamówienie nie dotyczy tylko odbioru śmieci i wywozu ich na wysypisko. - W cenie odbioru uwzględniona będzie również między innymi dostawa pojemników dla nieruchomości zamieszkanych, ich wymiana oraz mycie, oklejenie pojemników i samochodów, ustalanie harmonogramów, raportowanie, wykonywanie zdjęć, nagrań, weryfikacja i zgłaszanie braku lub nienależytej segregacji i tym podobne - dodaje Goitowska.

Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na trzeci kwartał bieżącego roku. Nowe umowy zostaną podpisana na 4 lata.

Źródło: Ogromny przetarg na wywóz śmieci. Gdańsk wyda więcej niż do tej pory