Okradł samochód ale wrócił po rower... którym przyjechał. Odpowie za 12 przestępstw

i

Autor: KMP Gdańsk

Okradł samochód ale wrócił po rower... którym przyjechał. Odpowie za 12 przestępstw

2022-02-01 8:36

Policjanci zatrzymali 21-latka, który z samochodu zaparkowanego na prywatnej posesji ukradł m.in. telefony komórkowe i zakupy. Mężczyzna na miejscu kradzieży zostawił rower, po który wrócił po kilku godzinach. Podejrzany został już przesłuchany i usłyszał łącznie 12 zarzutów dotyczących m.in. kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (29 stycznia)  przed południem policjanci z Wejherowa dostali zgłoszenie o kradzieży zakupów, telefonów komórkowych i pilota do bramy z samochodu stojącego na prywatnej posesji. Pokrzywdzony powiedział również policjantowi, że złodziej właśnie powrócił na miejsce przestępstwa, ponieważ zostawił swój rower. Pokrzywdzony przekazał policjantom, że jedzie swoim samochodem za sprawcą kradzież

Dzięki szybkiej wymianie informacji policjanci przy jednym z bloków zatrzymali złodzieja

- relacjonują mundurowi. 

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że zatrzymany  mężczyzna odpowiada za inne kradzieże i włamania, do których dochodziło w innych miejscowościach powiatu od grudnia 2021 roku.

W poniedziałek (31 stycznia) 21-latek usłyszał łącznie 12 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, mienia.

Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Za kradzież i kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że sprawca zostanie tymczasowo aresztowany.

Emilka zginęła wracając od koleżanki. Jej grób tonie w kwiatach
Źródło: Okradł samochód ale wrócił po rower... którym przyjechał. Odpowie za 12 przestępstw