Parkrun Gdynia – wszystkiego najszybszego! W weekend widzimy się na mecie!

i

Autor: gdynia.pl

Parkrun Gdynia – wszystkiego najszybszego! W weekend widzimy się na mecie!

2021-10-15 11:25

W sobotę 16 października zapraszamy wszystkich miłośników biegania na urodzinowy Parkrun Gdynia, który tego dnia świętować będzie 10. rocznicę powstania. Wielkie urodzinowe bieganie rozpocznie się punktualnie o godzinie 9:00 na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni.

"Gdynia jest pierwszą polską lokalizacją parkrun. Debiutancki bieg odbył się 15 października 2011 roku, a udział w nim wzięło 5 osób. W okresie 10 lat średnia frekwencja na gdyńskich biegach przekracza 100 osób, a jej rekord padł w kwietniu 2016 roku, kiedy to na Bulwarze Nadmorskim pobiegło aż 390 biegaczy i biegaczek"

 – mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu i aktywny uczestnik sobotnich spotkań biegowych.

Parkrun to cotygodniowe, odbywające się w każdą sobotę o godzinie 9:00, biegi z pomiarem czasu na dystansie 5 kilometrów. Udział w nich jest bezpłatny, wymaga wyłącznie jednorazowej rejestracji, a otrzymany kod osobisty uprawnia do startów w parkrunowych biegach na całym świecie.

Pierwszy bieg parkrun odbył się w 2004 roku w Bushy Park w Londynie. Od tego momentu parkrun trafił do 23 państw na 5 kontynentach i jest organizowany w ponad 2200 miastach, w tym już 82 w Polsce. W parkrunowym systemie zarejestrowało się do tej pory ponad 7 milionów osób, a w każdą sobotę w tym samym czasie w biegach uczestniczy od 200 do 300 tysięcy z nich!

"Do chwili obecnej odbyły się już 344 biegi parkrun Gdynia. Wzięło w nich udział 4.164 osób, a liczba indywidualnych startów wynosi ponad 44 tysiące (co oznacza, że w większości przypadków udział w parkrunie nie skończył się na jednorazowym starcie)"

– dodaje Dalecki i puentuje – Uczestnicy parkrun Gdynia przebiegli łącznie aż 224.645 kilometrów, czyli 5 i pół razy okrążyli kulę ziemską po jej obwodzie na równiku.

Miasto zaprasza do udziału w najbliższej urodzinowej edycji parkrun Gdynia. Więcej szczegółów, w tym link do rejestracji dla nowych uczestników na stronie www.parkrun.pl/gdynia.

Wałcz. Dwuletni chłopiec stał na parapecie na trzecim piętrze!
Źródło: Parkrun Gdynia – wszystkiego najszybszego! W weekend widzimy się na mecie!