PGNiG Summer Superliga zagra w Starych Jabłonkach!

2021-07-30 12:59

Tegoroczny cykl PGNiG Summer Superligi wkracza w bardzo zaawansowaną fazę. Przedostatni turniej 5. edycji rozegrany zostanie w najbliższy weekend, tj. 30 lipca – 1 sierpnia w Starych Jabłonkach, gdzie na plaży o kolejne punkty powalczą najlepsze drużyny polskiej piłki ręcznej plażowej.

Przed tygodniem niemałą sensację sprawiły zawodniczki Gru Juko Piotrków Tryb. II, które awansowały do finału. Ostatecznie musiały uznać wyższość koleżanek z pierwszego zespołu Gru Juko. Piotrkowianki na półmetku cyklu wciąż są niepokonane i będą faworytkami do kolejnej wygranej. O przerwanie tej passy na pewno powalczą BHT Byczki Kowalewo Pomorskie i wciąż ocierające się o finał BHT Pyrki Poznań i KUBO SPR Radzymin. Ponadto na piasku w Starych Jabłonkach zobaczymy także dwa zespoły z Niderlandów – Camelot Handball Tilburg oraz KRAS Volendam.

Pierwsze zwycięstwo na swoim koncie zapisali szczypiorniści plażowi Petry Płock. W Gdańsku pokonali 2-:0 zespół Gru Juko Piotrków Tryb, kończąc dotychczasową dominację piotrkowian. Dobrą dyspozycję prezentuje ostatnio także GOKiS Kąty Wrocławskie, który tydzień temu zajął najniższy stopień podium. Głodni zwycięstwa są na pewno zawodnicy Ekoserwisu Damy Radę Inowrocław. W tym sezonie w finale wystąpili zaledwie raz, na inaugurację cyklu, i od tamtej pory notują delikatny spadek formy. W Starych Jabłonkach zobaczymy również m.in. Autoinwest SAS Gdańsk czy KS Lakers Powidz.

W 4. Turnieju tegorocznej edycji PGNiG Summer Superligi weźmie udział 25 ekip – 13 zespołów damskich i 12 męskich, które będą rywalizować w czterech grupach. W sobotę zostaną rozegrane mecze grupowe, a także pierwsze spotkania fazy pucharowej. W niedzielę poznamy za to rozstrzygnięcia.

Harmonogram:

Sobota, 31 lipca:

  • Godz. 8:30-17:10 – mecze grupowe
  • Godz. 17:10-19:50 faza pucharowa

Niedziela, 1 sierpnia:

  • Godz. 9:00-13:40 – dokończenie fazy pucharowej
  • Godz. 14:25 – finał turnieju kobiet
  • Godz. 15:10 – finał turnieju mężczyzn
ESKA XD #028 - FESTIWALE, ROBOTY, SEKRETY IGRZYSK
Źródło: PGNiG Summer Superliga zagra w Starych Jabłonkach!