Polska zagra z odwiecznym rywalem. Wielki mecz w Rzeszowie

i

Autor: https://pxhere.com Polska zagra z odwiecznym rywalem. Wielki mecz w Rzeszowie

Piłkarze i siatkarze z Pomorza nauczą się pierwszej pomocy

2021-06-24 11:27

Po incydencie podczas meczu Dania – Finlandia, kiedy to Christian Eriksen zasłabł na boisku, władze województwa pomorskiego postanowiły zorganizować szkolenia dla chętnych sportowców. Kursy pierwszej pomocy odbędą się wakacje – ich przeprowadzeniem zajmie się straż pożarna. Ale to nie wszystko! Swoje szkolenia dla siatkarzy organizuje także Trefl Gdańsk.

-W lipcu i sierpniu w każdej powiatowej komendzie straży pożarnej na terenie województwa przeszkolimy z zakresu udzielania pierwszej pomocy piłkarzy z lokalnych klubów piłki nożnej. Będzie to przynajmniej kilkaset osób -mówi wojewoda pomorski, Dariusz Drelich.

Nie tylko piłkarze nożni zostaną przeszkoleni. Pierwsze zajęcia z zakresu ratownictwa medycznego, organizowane przez Trefl Gdańsk, przeszli już młodzi zawodnicy i uczniowie klasy siatkarskiej IV LO w Gdańsku.

-Młodzi siatkarze nauczyli się m.in. obsługi defibrylatora AED. Takich urządzeń w przestrzeni publicznej jest coraz więcej, ale nie każdy wie, jak z nich korzystać. Oczywiście podczas szkolenia uczniowie poznali także zasady udzielania pomocy przedmedycznej -mówi Beata Czaja, dyrektor IV LO. W nowym sezonie Trefl Gdańsk zorganizuje kolejne warsztaty z pierwszej pomocy – tym razem dla drużyn seniorskich i kibiców.

Źródło: Piłkarze i siatkarze z Pomorza nauczą się pierwszej pomocy