WOŚP

i

Autor: Mateusz Grochocki/East News

Plany miasta Gdyni na 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2022-01-25 16:00

Gdynia również gra z Orkiestrą do końca świata i jeden dzień dłużej! W tym roku, w trosce o zdrowie mieszkańców, władze rezygnują z koncertów. Pomimo tego, 30 stycznia, podczas 30. finału WOŚP w mieście nie zabraknie wielu innych, mniejszych atrakcji.

W centrum handlowym Riviera finał WOŚP będzie trwał dwa dni. Czynne będą dwa stanowiska z gadżetami Orkiestry. Oprócz tego spotkamy też bohaterów Gwiezdnych Wojen. - Wsparcie 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęliśmy w Rivierze w grudniu. Już wtedy na terenie centrum pojawiły się dwa wielkie, orkiestrowe serca, gdzie każdy przez prawie dwa miesiące mógł wrzucić grosz od siebie. Do finału serca wciąż stoją, w związku z czym nieustająco zachęcamy do wrzucania kolejnych datków - mówi Paweł Brach, dyrektor ds. marketingu i PR w Centrum Riviera.

- Moc atrakcji przygotował też Wydział Nawigacyjny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Zostanie udostępniony symulator mostka nawigacyjnego, a co pół godziny w planetarium będą odbywały się kosmiczne seanse - mówi Agata Grzegorczyk z gdyńskiego magistratu.

Do wspólnego grania przyłącza się również biblioteka miejska. Tam dzień przed finałem odbędzie się kiermasz książek dla WOŚP. Z kolei w dniu finału w teatrze miejskim na dużej scenie planowana jest wielka licytacja.

- Podczas aukcji będzie można zdobyć pióro z grawerem oraz przejazd po mieście elektrobusem z prezydentem Gdyni Wojciechem Szczurkiem. Dostępnych jest także ponad 100 aukcji na Allegro i każdego dnia dochodzą kolejne. Wśród nich znajduje się między innymi kolacja w domu Janusza Palikota, wyjątkowa kolacja z Robertem Biedroniem i jego partnerem, gadżety od Igi Świątek czy rejs jachtem Copernicus - dodaje urzędniczka.

W mieście tradycyjnie działają trzy sztaby. Wśród nich jeden z większych w Polsce - sztab Gdynia dla Orkiestry, liczący niemal półtora tysiąca wolontariuszy.

Źródło: Plany miasta Gdyni na 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy