Michał Kąkol

i

Autor: Policja Gdańsk

Policja kontynuuje poszukiwania Michała Kąkola. Prokuratura: „Prosimy o dostęp do prywatnych kamer monitoringu”

2021-10-28 7:40

Mieszkańcy proszeni o zapisy z kamer monitoringu! To w sprawie zaginięcia Michała Kąkola - trójmiejskiego lekarza, który ostatni raz widziany był 16 października. - Kierujemy nasz apel do osób mieszkających m.in. w okolicach ulicy Łokietka w Sopocie - tłumaczy Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Apel policji i prokuratury skierowany jest do wszystkich osób posiadających prywatny monitoring działający na obszarze między ul. Łokietka a linią brzegową w Sopocie.

– Chodzi o zapisy z urządzeń z godzin wieczornych 16 października. Przekazywać je można bezpośrednio do Wydziału Dochodzeniowo –Śledczego gdańskiej policji – dodaje Wawryniuk.

Poszukiwania Michała Kąkola trwają od dwunastu dni. W ostatnim czasie zespół nurków przeczesywał dno zatoki.

– Cały czas sprawdzamy miejsca, gdzie mógł lub może przebywać zaginiony. Kontynuujemy poszukiwania w terenie i na wodzie przy wykorzystaniu m.in. psów i płetwonurków. Poza poszukiwaniami w terenie, policjanci prowadzą także działania operacyjne i weryfikują każdą, zdobytą informację – dodaje Lucyna Rekowska z sopockiej policji.

46-letni Michał Kąkol jest szczupłej budowy ciała, ma ok. 180 cm wzrostu, oczy koloru zielonego i krótkie blond włosy z widoczną łysiną. W dniu zaginięcia ubrany był w długi ciemny płaszcz, sweter w serek w kolorze rdzy, T-shirt koloru szarego z emblematem roweru na wysokości klatki piersiowej, granatowe spodnie dresowe i buty trekkingowe w kolorze khaki.

Informacje o zaginionym można przekazać telefonicznie, dzwoniąc m.in. na numer alarmowy 112. 

Źródło: Policja kontynuuje poszukiwania Michała Kąkola. Prokuratura: „Prosimy o dostęp do prywatnych kamer monitoringu”