utonięcie Łobżenica

i

Autor: Piła112

Policja: w sobotę na Pomorzu utonęły 4 osoby, jedna wciąż jest poszukiwana

2021-07-19 10:33

Ostatniej doby na Pomorzu utonęły cztery osoby w wieku od 19 do 59 lat, kolejna wciąż jest poszukiwana - poinformował w niedzielę rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku podinsp. Maciej Stęplewski.

Jak przekazał, w Kątach Rybackich utonął w sobotę 50-latek, natomiast w Krynicy Morskiej morze zabrało 59-letniego obywatela Ukrainy. Mimo podjętej przez służby akcji ratowniczej zmarł także 53-latek z Warszawy, którego wyciągnięto z Bałtyku przy plaży na Wyspie Sobieszewskiej.

"Mężczyźni ci kąpali się przy czerwonej fladze, wywieszonej wczoraj ze względu na wysoką falę" -

- zaznaczył podinsp. Stęplewski.

Jak dodał, do tragedii doszło także w Pucku, gdzie utonął 19-latek. "Wciąż trwają poszukiwania 21-latka, który w sobotę poszedł kąpać się w morzu w Jastrzębiej Górze"- powiedział.

Służby przypominają, aby pływać tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu lub środkach odurzających, a także, by wkładać kapok, będąc na łódce, kajaku bądź rowerze wodnym.

Przestrzegają także, by nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku oraz stosować się do poleceń ratownika. 

Mrzeżyno: utonął w kanale portowym
Źródło: Policja: w sobotę na Pomorzu utonęły 4 osoby, jedna wciąż jest poszukiwana