Pomorskie: 19-latek zginał wypadku. Kierowca nie zdążył odebrać prawa jazdy

2021-09-07 7:37 Róża Perszon
Pomorskie: 19-latek zginał wypadku. Kierowca nie zdążył odebrać prawa jazdy
Autor: KPP Lębork

Policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do jakiego doszło na DW212 w gminie Cewice. W wyniku zderzenia forda mondeo z drzewem, śmierć na miejscu poniósł 19-letni pasażer tego pojazdu. Czy mundurowym udało się ustalić jakieś nowe szczegóły?

W niedzielę (5 września) po godzinie 16:00 dyżurny lęborskiej Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do jakiego doszło przed Cewicami na drodze wojewódzkiej 212, gdzie ford mondeo uderzył w drzewo. 

"Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wskazują na to, że kierujący fordem 18-latek z powiatu bytowskiego najprawdopodobniej podczas wyprzedzania nie zauważył, że już jest wyprzedzany przez inny pojazd i gwałtownie skręcił w prawo"

- relacjonują policjanci. 

Wtedy stracił panowanie nad autem i wjechał w drzewo. Przewoził trzech pasażerów z powiatu bytowskiego. Niestety jeden z nich, 19-latek, poniósł śmierć na miejscu, a drugi w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Kierujący i trzeci pasażer, nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Mundurowi poddali badaniu alkotestem 18-letniego kierowcę forda. Mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu. Została od niego pobrana krew na obecność środków odurzających. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 18-latek zdał egzamin na prawo jazdy kilka dni temu i jeszcze nie nabył uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Olsztyn. Wypadek na hulajnodze elektrycznej. 24-latek trafił do szpitala
Źródło: Pomorskie: 19-latek zginął w wypadku. Młody kierowca jeszcze nie odebrał prawka