Pomorskie: Ponad 55 mln zł unijnego dofinansowania na nowe przedszkola

2021-08-23 10:15 Róża Perszon
Szkoła
Autor: pixabay.com Szkoła

Kilkadziesiąt przedszkoli i punktów przedszkolnych z całego województwa pomorskiego będzie mogło utworzyć dodatkowe miejsca wychowania przedszkolnego dzięki wsparciu Funduszy Europejskich. Maluchy będą miały zapewnioną nie tylko specjalistyczną opiekę, ale i szeroką ofertę edukacyjną oraz spędzania czasu z rówieśnikami.

Zarząd Województwa Pomorskiego 19 sierpnia 2021 r. zatwierdził listę wybranych do dofinansowania projektów. Są na niej 42 projekty z całego regionu.

Słowo o konkursie

W konkursie złożonych zostało 126 wniosków. Pierwotnie na konkurs przeznaczono ok. 45 mln zł. Jednak w związku z bardzo dużym zainteresowaniem, w sierpniu 2021 r. Zarząd Województwa Pomorskiego zwiększył pulę dostępnych środków o 10 mln zł. Łączna pula wyniosła 56 291 514 zł. Ostatecznie, po negocjacjach, pozytywnie ocenionych zostało 89 projektów, z których będzie realizowanych 42 – zarówno przez podmioty prywatne, jak i jednostki samorządu terytorialnego.

Wybrane projekty

Dodatkowe miejsca wychowania przedszkolnego powstaną w kilkudziesięciu miejscowościach województwa pomorskiego.

"Zakładamy, że zostanie utworzonych ponad 1,6 tysiąca nowych miejsc przedszkolnych"

– mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Ale co ważne, wsparcie skierowane będzie także do wychowawców. Jak będą wyglądać dofinansowane ośrodki wychowania przedszkolnego?

To zależy od konkretnego projektu. Ale na pewno będą to miejsca przyjazne dzieciom, gdzie nie tylko będą miały zapewnioną fachową opiekę, ale i będą mogły rozwijać swoje zdolności – zaznacza Marcin Fuchs, dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego UMWP.Zobacz pełną listę wybranych projektów: Lista projektów wybranych do dofinansowania.

Przedszkolna statystyka

Samorząd województwa pomorskiego od lat konsekwentnie inwestuje w rozwój edukacji przedszkolnej. W ramach  konkursów z 2016 i 2018 r. podpisanych zostało 117 umów, a wartość realizowanych projektów to ponad 174 mln zł.

Koncert Miłego Pana na warszawskiej Ochocie
Źródło: Pomorskie: Ponad 55 mln zł unijnego dofinansowania na nowe przedszkola
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany