Rozpoczęcie prac przy budowie ulicy Łagowskiej. Będzie nowy układ drogowy

2022-01-04 7:44 Róża Perszon
Rozpoczęcie prac przy budowie ulicy Łagowskiej. Będzie nowy układ drogowy
Autor: gdansk.pl

We wtorek, 4 stycznia, w godzinach porannych planowane jest rozpoczęcie robót przy budowie ul. Łagowskiej. Kierowcy mogą natrafić na utrudnienia.

We wtorek, 4 stycznia, rozpoczynają się roboty drogowe związane z budową fragmentu ul. Łagowskiej. W związku z pracami zamknięty zostanie fragment drogi od strony skrzyżowania z ul. Kortowską. Ponadto na pozostałym odcinku zajęty zostanie jeden pas jezdni. Ruch odbywać się będzie wahadłowo. Dojścia piesze do nieruchomości zostaną utrzymane. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do końca stycznia.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Łagowskiej są związane z budową nowego układu drogowego, od ul. Goplańskiej do ul. Kortowskiej. Koszt prac to niecałe 3,8 mln złotych.

Rozpoczęcie prac przy budowie ulicy Łagowskiej. Będzie nowy układ drogowy
Autor: gdansk.pl

W ramach zadania istniejąca ulica zyska nową nawierzchnię, a także infrastrukturę podziemną. Na głównym odcinku ul. Łagowskiej powstanie nawierzchnia asfaltowa, chodniki, zjazdy oraz oświetlenie, pojawią się również ławki i kosze na śmieci. Na fragmencie ulicy Łagowskiej - w rejonie posesji nr 40, 44, 48 - przewidziano ciąg pieszo jezdny zakończony zawrotką, wykonany z kostki betonowej. Zakres planowanych do wykonania prac obejmuje także rozbudowę i budowę infrastruktury podziemnej w tym m.in. budowę kanalizacji deszczowej, sanitarnej, a także budowę sieci energetycznej i gazowej.

Koniec realizacji inwestycji przewidziano na koniec września 2022 roku.

Za nami pierwszy dzień akcji #szczęsciepodajdalej
Źródło: Rozpoczęcie prac przy budowie ulicy Łagowskiej. Będzie nowy układ drogowy
Nasi Partnerzy polecają