Rozprawka, „Lalka”, a wszystko – pod osłoną nocy! „Maturnocka” już 30 kwietnia

2021-04-20 13:49 Dominika Bakura
Matura, egzamin
Autor: Pixabay Próbne matury w woj. warmińsko-mazurskim odbędą się w wyznaczonym wcześniej terminie 3-16 marca.

Rozprawka, "Lalka" i trochę poezji. A wszystko - pod osłoną nocy! Już 30 kwietnia, za pośrednictwem Facebooka i platformy ClickMeeting, odbędzie się I Ogólnopolska „Maturnocka”. Wydarzenie kierowane jest to maturzystów, którzy już kilka dni później przystąpią do egzaminu dojrzałości. Wśród organizatorek kilkugodzinnej powtórki z j. polskiego jest Anna Konarzewska, nauczycielka z Gdańska.

– Uczniowie będą mogli przed maturą powtórzyć zagadnienia językowe ale przede wszystkim problematykę lektur obowiązkowych. Poza tym otrzymają kilka praktycznych wskazówek dotyczących formy streszczenia, rozprawki – mówi Anna Konarzewska. – Uczniowie będą mogli także zadawać pytania w każdym momencie. Nauczyciele postarają się odpowiedzieć na wszystkie po swoich prezentacjach – dodaje Konarzewska.

Pomysłodawczynią „Maturnocki” jest Agata Karolczyk-Kozyra – nauczycielka języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie oraz autorka bloga edukacyjnego „Kreatywny polonista”. – Już od kilku lat spotykaliśmy się w szkole, a szkolne ławki zamienialiśmy na karimaty, materace. Wspólną naukę umilały nam przekąski i pizza – wspomina Karolczyk-Kozyra.

Pierwsza „Maturnocka” okazała się sukcesem, dlatego kolejne roczniki również w niej uczestniczyły. Dopiero pandemia pokrzyżowała plany uczniów i ich nauczycielki. – Zdecydowałam się więc by we współpracy z innymi nauczycielami zorganizować „Maturnockę” w formie online.  Dziś patrząc na to ilu uczniów chce do nas dołączyć, widzę, że ma to sens – dodaje polonistka.

A zainteresowanie wydarzeniem jest bardzo duże. Już teraz swój udział zadeklarowało ponad 12 tys. uczniów z całej Polski.

– Będzie można dołączyć do tego wydarzenia w każdej chwili. Dodatkowo wszystkie prelekcje będą nagrywane i zostaną umieszczone na Youtubie. Tak więc jeśli komuś nie uda się uczestniczyć w „Maturnocce”, będzie mógł sobie obejrzeć nasz materiał w dowolnym momencie – dodaje Agata Karolczyk-Kozyra.

„Maturnocka” stała się też inspiracją do stworzenia „Egzaminocki” dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Wydarzenie odbędzie się 21 maja. 

Źródło: Rozprawka, „Lalka”, a wszystko – pod osłoną nocy! „Maturnocka” już 30 kwietnia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany