Rusza punkt szczepień masowych w Gdańsku! Jak dojechać?

2021-04-23 7:54 Dominika Bakura
 szczepienia
Autor: Pixabay szczepienia

Dziennie zaszczepią nawet 5 tys. osób! Już dziś w hali Centrum Sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Dębowej 21 rozpoczyna działalność Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19. By ułatwić mieszkańcom dotarcie do tego punktu, miasto uruchamia darmowy parking na Placu Zebrań Ludowych.

– Osoby, które zdecydują się dotrzeć na szczepienia samochodem, prosimy o korzystanie ze specjalnie uruchomionego, bezpłatnego parkingu na Placu Zebrań Ludowych. Jest to szczególnie ważne, gdyż parking przy ul. Dębowej ma ograniczoną liczbę miejsc, jest to również Strefa Płatnego Parkowania – mówi Olimpia Schneider z gdańskiego magistratu.

Po pozostawieniu samochodu na bezpłatnym parkingu istnieje możliwość dojścia do punktu piechotą około 1500 metrów ul. Trakt Konny, Chodowieckiego, Orzeszkowej i Dębową.

Dojazd do punktu szczepień możliwy jest także komunikacją miejską.

– Aby dojechać do punktu szczepień, mieszkańcy mają do dyspozycji 6 linii tramwajowych. Jadąc od strony Wrzeszcza lub centrum Gdańska należy wysiąść na przystanku „Chodowieckiego”, na którym zatrzymują się tramwaje linii 2, 3, 4 (w dni powszednie), 6, 9 i 12. Zalecane dojście do hali ulicami: Orzeszkowej, potem Dębową około 1000 metrów – dodaje Schneider.

Warto skorzystać także z autobusów. Tu najlepszym wyborem będą linie: 131, 130, 184, 199 i 210.

Punkt Szczepień Powszechnych przy ulicy Dębowej 21 będzie działać od poniedziałku do soboty, przez 12 h dziennie. 

Źródło: Rusza punkt szczepień masowych w Gdańsku! Jak dojechać?
Nasi Partnerzy polecają